Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mibe fektetnétek be, ha lenne...

Mibe fektetnétek be, ha lenne 1,5 millió forint megtakarításotok?

Figyelt kérdés
Kérlek, hogy komoly válaszokat írjatok. Köszönöm.

2015. nov. 5. 19:10
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Kb négy millióm van jelenleg, és nem fektetem be, mert ebből fogok élni egy ideig.
2015. nov. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
9%
prostiba, egy részét
2015. nov. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
mosogatnék még hogy legyen több.
2015. nov. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Max. kockázati tőkébe - kellő körültekintéssel-, önerőként valamilyen olyan pályázatba, esetleg valódi start up-ba, ahol életképes ötlettel bír valaki, de nincs pénze az önerőt felmutatni.


Egyéb esetben - kivéve az alakalmi jellegű lehetőségeket- ennyi összeget maximum tanulásba tudsz hatékonyan felhasználni.

2015. nov. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én 1 milliót állampapírba (szerény, de legalább biztos hozam), 500-at pedig valami közepes kockázatú befektetési alapba (az ingatlan pl. nagyon megy manapság).
2015. nov. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt hagynám nyugodtam, otthon a széfben nyugodtságban (kis likvid tőke nem árt ha van), és még gyűjtenék mellé. Manapság nem érdemes banki betétbe fektetni azért az 1-1,5% kamatért, a magasabb hozam meg magasabb kockázatot is jelent, mondjuk részvények esetében. Lényeg, 1,5 millió forintot én keveslek befektetés céljára.
2015. nov. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha nem is széfben, de érdemes vészhelyzet esetére is tartalékolni. Másfél millió forint hozamaiból messze nem lehet megélni. Ha állampapírba rakod, PMÁK esetén havi kb 3600 forint kamatot kapsz adózás után. Szerinted ez mire elég? Segítek: semmire. Most játsszunk el a gondolattal, hogy valami csodának (átverésnek) köszönhetően 10x ekkora hozamot realizálsz. Fantasztikus, most már a rezsid nagy részét is kifizetheted belőle. Annak tudatában persze, hogy 10x nagyobb a befektetésed kockázata is, és a tőkéd részét vagy egészét elvesztheted. Remélem így érthető, hogy másfél milla mennyire nem pénz, ha befektetésről van szó.
2015. nov. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!