Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyi idő az mire a frissen...

Mennyi idő az mire a frissen nyitott bankszámlám a NAV, Végrehajtó stb látókörébe kerül?

Figyelt kérdés

Olvastam olyat hogy a tárgyhavi számlanyitásokat a következő hó 15-ig kell jelenteniük a bankoknak a NAV felé.


Van aki ebben a témában jobban képben van?

Köszi :)



2015. nov. 11. 11:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Magánszámla vagy pénzforgalmi (céges)?
2015. nov. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Magán :)
2015. nov. 14. 17:06
 3/5 anonim ***** válasza:
85%

A lakossági, tehát magán bankszámlákat nem jelenti be a bank a NAV-hoz.

A NAV szokta megkeresni a bankokat, hogy van-e XY-nak náluk számlája és ha van akkor inkasszálják.

Elektronikusan történik a megkeresés, tehát nagyon gyors.


Viszont, hogy milyen gyakran intéz újabb megkeresést az adóhatóság a pénzintézetekhez az ő döntésén múlik.



Kicsit furcsa, hogy három nap múlva válaszoltál (gondolom, most néztél rá). Az ilyen ügyekben ha fontos lenne, akkor nem várna az ember.


Egyébként pedig ha tényleg fontos, akkor a neten kell megkeresni, az a leggyorsabb.


A mosolygós smiley pedig egyszerűen érthetetlen ebben a kontextusban.

2015. nov. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


A gyedem utalása előtt 2 nappal nyitottam a számlát, rendben megjött. Így hirtelen nem lett sürgős miután sikeresen megkaptam a járandóságom.

Van rendőrségi bírságom amelyre azt a levelet kaptam hogy átadják a navnak adók módjára történő behajtásra emiatt jött a kérdés. Illetve egy bírósági ügyből kifolyó összeg amelyre bizonyos okokból nem engedtek részletfizetést (vagyonelkobzás és erre azt a választ kaptam a végrehajtó irodától hogy nem lehetséges) hogy szintén végrehajtásra kerül. Más nincs csak a számlám, nyilván se a ház se az autó nincs a nevemen.


A "smiley" oka egyszerűen annyi, hogy ha sirdogálok akkor is ez van ha mosolygok akkor is.

Akkor meg inkább mosoly nem, :)

2015. nov. 14. 19:09
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem anno letiltották az otp-s számláról a tartozást, csak csp és gyed ment rá.

Ha semmi sincs a neveden, akkor is kiment a végrehajtó foglalni a bejelentett lakcímedre?

2016. jan. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!