Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan írjak a banknak, hogy...

Hogyan írjak a banknak, hogy a devizahiteles tisztességtelen árfolyamváltozásból adódó különbözet újraszámítsák?

Figyelt kérdés

Megkaptam a levelet a banktól az átszámítás eredménye 0 Ft. Az ügyintéző azt mondta, hogy lehet kérvényezni, hogy számítsák újra, de annyit mondott, hogy nem sok esély van rá.

A hitel egyrészét végtörlesztettem, mivel biztosítás volt a hitel mellett, míg a különbözetre forint hitelt vettem fel.



2015. nov. 27. 07:57
 1/4 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam...mit írjak a banknak?
2015. nov. 27. 07:57
 2/4 anonim ***** válasza:
Azt, hogy kérvényezed az ismételt átszámítást. Amúgy le fogják szarni, nem valószínű, hogy rosszul számolták.
2015. nov. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az elszámolással kapcsolatos törvények szerint az árfolyamváltozásból adódó különbözet a hiteligénylő kockázata, tehát erre hivatkozva felesleges beadni kérvényt. Csak a kamatemelések és az eladási- vételi árfolyam közötti különbözet (árfolyam rés) az, amivel el kell számolniuk a bankoknak.
2015. nov. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az árfolyamkockázattól csak egyéni perrel lehet megszabadulni, egyelőre így néz ki.


Az alábbiakra szoktak hivatkozni:

- tévedés

- megtévesztés

- tisztességtelenség


Továbbá a szerződéskötéskor hatályos Hpt. 213. § -ra is szoktak hivatkozni.

Már szűkültek a lehetőségek, mert a árfolyamrésre mint a szerződésben fel nem tüntetett költségre nem biztos, hogy jó, és az egyoldalú kamatemelés meghatározatlansága sem.

Most még azok a divatos hivatkozások a tárgyalótermekben, hogy a kölcsön összege nem volt feltüntetve a szerződésben, és a törlesztőrészletek mértéke sem, vagy éppen valami ugyan szerepelt benne, de nem az aminek kellett volna.

2015. dec. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!