Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szeretnék betétkönyvet nyitni,...

Szeretnék betétkönyvet nyitni, valaki segítség?

Figyelt kérdés

Szeretnék autora "gyujteni" es erre gondoltam. Hol lenne érdemes nyitni? Es milyen fajtát?

17 eves vagyok mielott valaki belém kotne.:)


2015. dec. 28. 15:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Bármelyik pénzintézménybe bemész ott ajánlanak neked. A kamat nagyon minimális mindenhol. Lassan nekünk kell fizetni, hogy őrizik a pénzünket.
2015. dec. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Na nem nagyon mozogsz otthon a pénz világában, akkor az erste célbetétje talán jó lehet neked. Nincs lekötés és ad valami kamatot, ha növeled az összeget. A netbankban van szép felület is, ahol látod, hogy hol tartasz. Ez akkor lehet jó, ha folyamatosan kisebb összegekkel növelni tudod a betett pénzt.

Ha van nagyobb indulótőkéd, de nem akarod 1-2 évig piszkálni, akkor valamilyen állampapír lehet a jó megoldás. Esetleg valamilyen értékpapírszámla, ám ott a tranzakcióknak rendszerint van valamilyen díja, így jobban megéri nagyobb összegekért venni a papírokat.

Az állampapír fix kamatozású, az értékpapír rizikósabb, de nagyobb hasznot lehet elérni. Szerintem ezeket gondold végig, aztán valamelyik szülőddel menjetek el egy bankba.

2015. dec. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az OTP-nek egyébként van konkrétan autónyeremény betétkönyve. Kamat ugyan nincs, de autót nyerhetsz. De ha nem nyersz, akkor is visszaválthatod.
2015. dec. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!