Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Sürgősen át kéne utalnom...

Sürgősen át kéne utalnom tanfolyam díját. Bárhol tudnátok mondani számlanyitási díjat? Viszonyítás képpen, nem kell megnevezni, hol. És másnap rögtön meg is lehet szüntetni a számlát, ha nem akarom, hogy tovább számítsák fel rá a banki költségeket?

Figyelt kérdés

És egy számlamegszűntetési- díjat is ha valaki tud, kérem, írjon.


Előre is köszönöm.



2016. febr. 5. 12:22
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
És egy átutalási-költséget is, aki tud, kérem, mondjon, nagyon megköszönném.
2016. febr. 5. 12:23
 2/15 A kérdező kommentje:
Hétfő délig kell, kb fél órája írtam meg még csak, hogy akkor szeretném a számlaszámot kérni, szóval még arra nem érkezett válasz, szóval azt még nem tudom.
2016. febr. 5. 12:34
 3/15 anonim ***** válasza:
Tök felesleges lenne az egész. Az átutalás lényege, hogy a bankszámlájukra eljusson a pénz, ugye? Ennek van másik módja is, mégpedig a pénztári befizetés. Megnézed, hogy melyik banknál van a tanfolyam szervezőjének számlája. Annak a banknak bármelyik fiókját felkeresed, igazolod magad, odaadod a cetlit amire ráírtad a számlaszámot, és befizeted a pénztárosnak. Míg az átutalás időt vesz igénybe (bár nem sokat) addig a pénztári befizetés azonnali hatályú, azonnal megjelenik a pénz a tanfolyam szervezőjénél. További előnye, hogy a befizetés tök ingyenes, az átutalás viszont nem. Egyetlen alkalom miatt számlát nyitni, megszüntetni hatalmas hiba lenne...
2016. febr. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Azt kiadhatják, hogy melyik banknál van a számlájuk?


Köszi, hogy írtál, sokat segített, még ezt is légysziii!

2016. febr. 5. 12:39
 5/15 anonim ***** válasza:

Ez nem titok, sőt oda is szokták írni az adatokhoz: kedvezményezett neve, számlaszáma, bank neve.

Ha mégsem írják oda, akkor egyrészt megkérdezheted őket, másrészt a számlaszám első néhány számából megállapítható, az interneten van is ilyen keresőoldal.

2016. febr. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, felpontoztam a válaszokat.
2016. febr. 5. 12:51
 7/15 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy melyik bankhoz tartozik a cég, ahová a tanfolyami pénzt kell utalnod.

A tanfolyami helyen elmondják a bank nevét, számlaszámot ahová utalni kell és az összeget, majd bemész a legközelebbi bankba a személyiddel, megmutatod a bankszámlaszámot és befizeted az összeget. A végén adnak erről egy igazolást.

Ne nyiss ezért bankszámlát.

2016. febr. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
*legközelebbi bank = bármely bank.
2016. febr. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
60%

Hát, nem egészen...

Ha olyan bankba megy be, ahol sem neki, sem a tanfolyam szervezőjének nincs számlája, akkor náluk mint harmadik félnél nem lehet pénztárban befizetni az idegen banknál vezetett számlára. Mert ha jól értem, erre célzott az előző válaszoló. Én már jártam meg így... Raiffeisenes számlára akartam befizetni OTP-ben, de mondták, hogy ők nem illetékesek, mert sem nekem, sem a kedvezményezettnek nincs ott számlája. Tehát szerintem megtévesztő az az állítás, hogy "bármelyik" bankban lehetne pénztári befizetést tenni bármely bank ügyfele részére.

2016. febr. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Uhh, köszönöm,ezekre is mentek a zöldek!
2016. febr. 5. 13:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!