Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Le lehet mondani a tartozásról?

Le lehet mondani a tartozásról?

Figyelt kérdés

2016. febr. 12. 12:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
93%
Írd már le, légy szíves, mi van azon a papíron, amit tanúként írt alá? Mi a "címe" a papírnak, stb. Merthogy hitelnél tényleg nincs olyan, hogy tanú - max kölcsönadás szerződésnél.
2016. febr. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 bepi13 válasza:
76%
Le ne mondjon az Anyukád a házról. Ha a hitelt ki kell fizetnie, akkor ki kell fizetnie akkor is, ha lemond a házról. A tartozásról nem mondhat le. Ha a házat örökli, akkor az legalább fedezetet ad a hitel kifizetésére, s remélhetőleg még marad is neki valami. Őrültség lenne a házról lemondani.
2016. febr. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
41%
Keresd fel a "jogi fórumot", a hozzáértők segítenek.
2016. febr. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
2 tanu írta alá. Az egyik anya a másik egy ismerősünk. Olvasni még azért tudok. Köszönöm a válaszokat. Az ingatlanról meg mindenképpen lemond ez nem düh, hanem 20év eredménye.
2016. febr. 19. 10:51
 15/20 anonim ***** válasza:

a lehető legnagyobb butaságot követi el.

fizethet évekig milliókat, és elutasít egy többmilliós bevételt.

hát ha ennyire jól megy neki, akkor lelke rajta, végül is az ő dolga.

2016. febr. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, nem lemondani kell ilyen esetben, hanem visszautasítani az örökséget. Mert az nem mindegy!
2016. febr. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Kedves 15-ös válaszoló. Nem képzeld el nem megy neki ilyen jól. Nem azt kértem hogy oktass ki, hogy lemondjon vagy sem?! Csak annyit, hogy hogyan lehet?! De mindegy. Ha te lennél a helyébe neked sem kéne. Megvakult. Az anyja pedig folyamatosan megalázza. Apámat ki akarta rakni az éjszaka közepén. Engem pedig már megalázott nem egyszer. És anya már nem bírja. Arra vágyik, hogy elmenjünk innét minél meszebb és soha ne halljon a mama felől. vagy is neki az anyja felől.
2016. febr. 21. 23:00
 18/20 anonim ***** válasza:

Na álljon meg a menet.

Nem kioktatás volt. Ha nem tűnt volna fel, itt mindenki segíteni akart.

Többen leírták, hogy nem okos dolog. Ezt ne nevezzük már kioktatásnak, jó?

Akármekkora sérelem éri az embert, ha nincs jó anyagi helyzetben, akkor igenis a legnagyobb butaság lemondani több milliós bevételről, mikor a több milliós adósságot meg fizetnie kell.

Leírták, hogy jelenleg - amíg nincs szó öröklésről - a tartozásról nem lehet lemondani. Mi van, ha most lemond az ingatlanról, azaz átkerül egy rokon nevére, és majd mondjuk 10 év múlva, amikor meghal a mama, akkor nem lesz örökség.

De addig is, ha a bank a pénzét akarja, akkor nem lehet neki mondani, hogy bocsi, én lemondtam a házról! Ha a mama nem tud fizetni, akkor édesanyádtól fogják vonni, és a vaksági segélyből (nem tudom a nevét) is minden további nélkül le fogják tiltani.

Szóval megsértődni lehet, de ezt így végigcsinálni, öngyilkosság.

De a ti dolgotok, szóval hajrá. Csak utána ne sírjatok, hogy fizetni kell még 20 év múlva is, örökség meg semmi!

2016. febr. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, megpróbálom Neked egyszerűen összefoglalni, hogy megértsd:

- van egy ház (ez sok pénz)

- van egy csomó tartozása a mamádnak.

Ha mamátok meghal, akkor anyukád fogja örökölni a tartozását, s

-vagy a tartozást fedezi a ház ára - tehát Nektek akkor NEM KELL FIZETNETEK, "csak" elviszik a házat

- vagy lemondtok az örökségről (ház+tartozás) és ebben az esetben szintén NEM KELL FIZETNETEK.


Ha azonban a MAMÁD ÉLETÉBEN LEMONDTOK A HÁZRÓL (azaz a sok pénzről), AKKOR HALÁLA UTÁN CSAK A TARTOZÁS MARAD RÁTOK!!! , mert azt viszont meg fogja örökölni anyukád és az súlyos anyagi következményekkel jár. Mert ekkor már nem lesz ház, nem lesz miből kifizetni a tartozást!!!!


Kérve kérlek, figyelmesen olvasd el, akár többször is, amit írtam, mert tönkretehetitek az életeteket, ha nem fogadjátok meg, amit mi írtunk itt és próbáltunk segíteni.


A lényeg: A MAMÁD ÉLETÉBEN NE MONDJON LE A HÁZRÓL!!! Akárhogy haragszotok is rá!!

2016. febr. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Örökség elutasítása.


Amikor a közjegyző ki küldi a papírokat. El lehet utasítani az örökséget levélben. Mielőtt be mentek a közjegyzői tárgyalásra.Ha csak lemondasz az örökségről akkor elfogadod azt, csak valakinek a javára lemondasz az örökségről. saját tapasztalat. De elvileg egy ügyvédnek jobban kellene tudnia. (Az én ügyvédem nem tudta,azt mondta hogy elég a lemondás.) De hátha ír valaki okosabbat!

2016. febr. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!