Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáshitelt szeretnék, hogy...

Lakáshitelt szeretnék, hogy működik ilyen esetben, lehetséges?

Figyelt kérdés
Tavaly én voltam gyeden-gyesen a gyerekekkel, addig a férjem volt ugye a fő kereső, idén jövő hónaptól ő fog gyedre menni, én meg vállalkozóként leszek bejelentve. (Mondjuk már tavaly is vállalkozó voltam gyed mellett, de az éves bevételem nem volt túl nagy összeg. ) Lakáshitelt szeretnénk, így van rá esélyünk? Ha igen, együtt vagy külön van esély megkapni és milyen papírok kellenek?
2016. márc. 26. 06:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
Egyik alapszabálya a lakáshitelnek, hogy a megvásárolni kívánt ingatlan árának 20 %-ával, mint önerővel kell rendelkezni - ez megvan Nektek?
2016. márc. 26. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ismerem ezt a szabályt, ingatlan fedezetünk lenne. Én most a hitelképességet kérdezem, hogy elég lehet-e ennyi?
2016. márc. 26. 07:30
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
Férjed fog dolgozni gyed mellett? Ha nem, akkor szinte 0 az esélyetek. Te mint friss vállalkozó, egy gyenge lezárt évvel és a férjed mint gyedes nemsokára gyeses kispapa nem vagytok a bankok álma. Legalább az egyikőtöknek kellene egy rendes, bejelentett alkalmazotti státusza vagy hosszú ideje jól működő vállalkozása. És akkor lenne esély.
2016. márc. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%

"Én most a hitelképességet kérdezem, hogy elég lehet-e ennyi"


A bank a hitelbírálatnál a megvásárolni kívánt ingatlan árát veti egybe a fizetésetekkel, jövedelmetekkel. Mivel egyiket sem tudjuk, így megközelítőleg sem lehet pontos választ adni. Az ingatlant sem biztos, hogy elfogadják fedezetnek...

Így, ennyiből, amit leírtál, nem valószínű, hogy kaptok.


" tavaly is vállalkozó voltam gyed mellett" - ha KATA-s voltál mellékfoglalkozásban, akkor eleve nem nagyon szereti a bank - ha adószámos magánszemély, akkor még rosszabb.


Nekem havi 200 ezer ft stabil bevételre alig akarnak adni hitelt (KATA-s vagyok)

2016. márc. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm, sajnos erre számítottam.
2016. márc. 26. 08:14
 6/11 A kérdező kommentje:
Férjem fog dolgozni igen, őstermelőként. És ha lenne önerőnk, mert lehet, hogy lesz, az számít? Vagy akkor ennyire fontos a magas havi jövedelem?
2016. márc. 26. 09:02
 7/11 A kérdező kommentje:
"akkor is" ezt akartam írni, csak az "is" kimaradt
2016. márc. 26. 09:03
 8/11 anonim válasza:
30%
Felvehetitek a csokot is, mivel van meglévő gyermek, így önerőnek számít.
2016. márc. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
60%

OK-ról részletesen:


[link]

2016. márc. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%
20% önerő kell mindenképpen, ez lehet csok is, de egy gyerekre járó csok sok mindenre nem elég. Úgy kerülhetitek el esetleg, ha a megvásárolni kívánt ingatlanon túl kínáltok fel fedezetnek ingatlant. Őstermelő sem hangzik túl jól sajnos, de érdeklődjetek több banknál, mert mindegyik más bírálati szempontok alapján működik, más jövedelmet fogad el. De az őstermelő tevékenységet most is végzi a férjed? Vagy majd csak akkor kezdi, ha gyeden lesz?
2016. márc. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!