Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mekkora az esélyünk a lakáshit...

Mekkora az esélyünk a lakáshitel igénylés pozitív elbírálásának?

Figyelt kérdés

A párommal saját lakást akarunk vásárolni, és nagyon aggódom azon, megkapjuk-e az igényelt hitelösszeget. Nektek mi a véleményetek?


Az ingatlan vételára 12,1 millió forint (szerződésbe is foglaltuk), az 20% önerőként rendelkezésre áll lakástakarékba, vagyis 9,7 millió forint lakáshitelre van szükségünk. A megcélzott bank a K&H, 30 éves futamidő (korban beleférünk). A hely pedig egy elővárosi régióba tartozó város.


Személyes jellemzőink:

Nekem a leigazolható nettó jövedelmem 135-140 forint közötti + 5000 forint Erszébet utalvány. 10 éve dolgozom egy nagy multinál, határozatlan idős a szerződésem. A múltban mindig pontosan fizettem a hiteleimet. Jelenleg munka mellett egyetemen tanulok, melyet diákhitel 2-vel finanszírozok (hatodik félév, félévenként 170 ezer forint, még egy félévem lesz, utána törlesztem). Más hitelem nincs, pár hete lemondtam a folyószámla-hitelkeretet.


A párom jövedelme 103 ezer forint + 8000 Erszébet utalvány. Határozott idejű szerződése van 2017.03.14-ig + egy szándéknyilatkozat a munkáltatótól (családsegítő szolgálatnál dolgozik), hogy a lejárta után is szándékozzák tovább foglalkoztatni. Hitele nincs, a folyószámla-hitelkeretet lemondta.


Bevonjuk még kezesként a párom anyját is.


Mit gondoltok, mekkora az esélyünk? Albérletet akarjuk lecserélni saját lakásra... nagyon szeretnénk, hogy sikerüljön.



2016. máj. 3. 10:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Sokkal jobb lett volna, ha még az Adásvételi megkötése előtt díjmentes előzetes értékbecslést kértek és részletes előszűrést is, mert elég necces az igénylésetek.

Mennyi idős a párod anyukája és mennyi a jövedelme?

2016. máj. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Előminősítésen átmentünk, elvileg az értékbecsléssel sem lesz gond. A párom anyukájának a jövedelmét nem tudom, de biztosan nem minimálbér vagy környéke.
2016. máj. 3. 11:49
 3/18 A kérdező kommentje:
Előminősítésnél K6-osra hoztak ki úgy, hogy akkor még megvolt mindkét fél részéről a 300.000 forintos hitelkerete - melyet azóta lemondtunk-, és nem jeleztük kezes bevonását sem. Ezért mertük megkötni az adásvételit.
2016. máj. 3. 11:58
 4/18 anonim ***** válasza:
Az előzetes értékbecslésnek pont az a lényege, hogy kiderüljön még az adásvételi előtt, hogy a bank szerint mennyi a forgalmi érték, így előre lehet pontosan tudni, mennyi hitelt bír el az ingatlan. A 80% csak elméleti érték, a valós a becslés után fog kiderülni.
2016. máj. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha a párod anyukája idősebb, mint 45 éves, akkor a 30 éves futamidő miatt nem fog megfelelni adóstársnak.
2016. máj. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Úgy tudom 44 éves, de ha több, csak maximum pár évvel. Ebben az esetben legfeljebb azzal a pár évvel csökkentenénk a futamidő hosszát. Még így is sokkal kevesebb lenne a havi törlesztő, mint most az albérlet. (tudva azt, hogy az alapkamat növekedésével nő a törlesztőrészlet is)
2016. máj. 3. 12:43
 7/18 anonim ***** válasza:

Ha 5 évig fix Otthonteremtő hitelt igényeltetek, akkor nem nő az alapkamat növekedésével, de ha csak 1 évig fix hitelt választottatok, akkor igen.


Ha van még pár százezer forint önerő, akkor szerintem nem lesz gond még akkor sem, ha a becslő kicsit lehúzná az ingatlant.

2016. máj. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Igen, benne is van a szerződésben, hogy 300 ezer forinttal ki tudjuk egészíteni készpénzben abban az esetben, ha az értékbecslő egy kicsit lefelé húzná az árát.

Egyébként a hitelügyintéző hölgy az ingatlanirodától optimista, szerinte 95%-os valószínűséggel nem lesz gond a hitellel (elvileg sok hasonló üggyel volt már dolga). Véleménye szerint akár még többre is értékelheti az értékbecslő az ingatlant, mint ami a vételár - illetve azt is mondta, hogy tapasztalataik alapján, nem szokott 100-200 ezer forinttal nagyobb eltérést mutatni az értékbecslő a vételárnál. Én azért ennél pesszimistább vagyok, mert félek esetleg mégis bebukjuk - különösen a határozott idős munkaviszony okán a párom részéről.

Illetve pont a diákhitel okán javasolta a kezes bevonását.

2016. máj. 3. 13:09
 9/18 anonim ***** válasza:
Reméljük sikerül, sok szerencsét Nektek:)
2016. máj. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszönjük! Mi is nagyon reméljük...
2016. máj. 3. 14:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!