Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A diákhitel deviza, vagy...

A diákhitel deviza, vagy forint alapú? Nagyon fontos!

Figyelt kérdés
Köszi

2016. máj. 27. 12:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Forint alapú a hitel.
2016. máj. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. máj. 27. 12:28
 3/5 A kérdező kommentje:
Elvileg igaz lehet, hogy THM sincs rajta?
2016. máj. 27. 12:34
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy éves kamatperiódusú, forint alapú hitel.
2016. máj. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"Elvileg igaz lehet, hogy THM sincs rajta?"

Nincs meghatározva THM. Mivel nincs fix törlesztője és futamideje, így lehetetlen THM-et számolni előre.

Kamata van, az éves kamat 1/365-öd mértékét naponta számolják, és minden év január 1-én tőkésítik az így felhalmozott kamatokat. Vagyis onnantól a kamat is kamatozik.

A kamatperiódus pedig nem 1 éves, hanem fél éves, minden év január 1-én és július 1-én változhat a kamat. A jegybanki alapkamat elég erős hatással van rá, ami meg most már rekord alacsonyan van, vagyis várható július 1-én az újabb DH kamatcsökkenés is (amúgy sem túl magas a kamata, évi 4-5%).

2016. máj. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!