Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tipikusan mi az a minimális...

Tipikusan mi az a minimális összeg, amellyel mostanában elő lehet/érdemes törleszteni? (többi lent)

Figyelt kérdés

Nem röhögnek ki, ha mondjuk 15 milliós hitel esetén a bankba besétálok és előtörlesztek mondjuk 100 ezer forintot? Vagy mondjuk 250 ezret?

Egyáltalán megéri ennyit előtörleszteni? (figyelembe véve a tipikus díjakat)

Jól tudom, hogy az előtörlesztés a magát tőketartozást csökkenti és így a kamatos kamat elve alapján megéri minél előbb előtörleszteni?



2016. júl. 13. 21:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Mennyik a tipikus díjak? Mert nekem pl. az előtörlesztés díja az előtörlesztendő összeg x%-a. Viszont van, hogy ez egy fix összeg. És akkor ugye már nem mindegy. Mert a %-os díjnál megéri kisebb összeget is előtörleszteni, de fix összegnél, át kell gondolni.

Én spec alig 5milliós hitelnél minimum fél milliót törlesztek be egyszerre, kevesebbet nemigen. A törlesztőben sem igen látszana meg, meg lehet, hogy érdekesen néznének rám. Annak ellenére, hogy nálam nincs alsó értékhatár, amit be lehet törleszteni.

Viszont én azt mondom, annyit már érdemes betörleszteni, ami a havi törlesztőt észrevehetően, számodra számottevően csökkenti.

Ha ez nálam 200ezer lenne, akkor már annyit is betörlesztenék. Még az érdekes, rosszalló tekintetek sem érdekelnének.

2016. júl. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az előtörlesztéssel nem havi díjat szeretnék majd csökkenteni, hanem futamidőt, így ezt mércének nem tudom sajnos használni. Viszont arra gondoltam, többször kis összegben (pl. 3 havonta 200 ezerrel) előtörlesztenék, azzal kamatos kamat miatt hosszú távon jelentősen csökkenthetném a végösszeget (20 évre felvett hitel, így a kezdetben kis betörlesztés jelentősen összeadódhat)..


Kérdés persze a szerződésmódosítási díj (amit tipikus díj alatt értettem), mert ha ez sok és 3 havonta kell eljátszani, akkor tényleg nem nagyon éri meg..


Esetleg tudsz mondani bankot, amelyiknél könny előtörleszteni?

Köszi a válaszod, zöld kéz ment!

2016. júl. 13. 22:07
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha futamidő csökkentés nélkül törlesztesz a hitelbe, akkor is az egész betörlesztett összeg csökkenti a tőketartozást. Hogy a havi részlet csökken, az egy plusz jó.

Szerintem futamidőt csökkenteni csak nagyobb, sok milliós előtörlesztésnél éri meg. Ugyanis nekünk azt mondták a bankban, hogy ilyenkor is ügyvédhez kell menni, mint a hitel felvételekor. Márpedig az nem volt kis összeg.

2016. júl. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!