Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Benneteket is szoktak megállít...

Benneteket is szoktak megállítani a westend és különböző plázák bejáratánál csajok banki ajánlatokkal? Igényelj hitelkártyát és ingyen utazhatsz stb. Mi ebben az átverés?

Figyelt kérdés

2016. aug. 19. 10:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem, de a hitelkártyánál nagyobb biznisz nincs.

Az emberek 95%-a nem tudja kezelni a hitelkártyát, és végeredményben a havi törlsztésekkel bőségesen kifizet egy esetleges "ingyen" utazást is.

Nem egyszer kamatozik a felhasznált összeg, hanem minden hónapban újra és újra.

És úgyis vérszemet kapsz, ha van egy pár százezres kereted, úgyis elköltöd, de visszafizetni még 3 év alatt sem fog sikerülni, és kjözben minden egyes hónapban kamatozik tovább.

Ha csak a minimumot fizeted, ahogy a legtöbben, akkor hiába fizetsz, a tartozásod csak nő és nő tovább.

2016. aug. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
hitelkártya Magyarországon nem éri meg, nem nagyon kell. az angolszász országokban viszont azzal (is) tudod építeni a hiteltörténetedet, és így jobb feltételekkel kapsz a későbbiekben hitelt. Viszont sokan nem tudnak a pénzzel bánni, azt hiszik a hitelkártya "ingyen" pénz. Ha a kondíciók szerint használod, nincs benne trükk, viszont ha elmaradsz a visszafizetéssel, akkor óriási sza*ban vagy.
2016. aug. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

"hitelkártya Magyarországon nem éri meg, nem nagyon kell."


Attol fugg, egyes kartyakkal kapsz n %-nyi visszateritest a vasarlasaidra es ha idoben torlesztesz, nem lesz semmi kamat, akinek olyanok a rendszeres kiadasai, sporolhat evi tobbtizezer forintot. A legtobb ember viszont tenyleg nem erti, hogy mukodik, nincs tisztaban a koltsegekkel, nem figyel a hataridokre es elobb-utobb megegeti magat.

2016. aug. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

A neten (nem csak a bankok honlapjain) sokat olvashatsz róla hogyan működik és mikor éri meg a hitelkártya.


Az viszont ne befolyásoljon, hogy ki milyen szöveggel próbál rábeszélni.

Hitelkártyát azért igényelj mert érted a lényegét és a számodra (!!!) megérné azzal fizetni.

Havi bevételeid, pénzügyi fegyelmed, alaposságod, kedvezmény fajtája, mértéke alapján.


Nem számít, hogy ki mit ígér szóban, főleg nem promoterek, akik semmit sem értenek a pénzügyekhez!

A szerződés amit aláírsz, a hirdetmény illetve az általános szerződési feltételek számítanak!


Nekem is van hitelkártyám, meg vagyok vele elégedve, kamatot még egy fillért nem fizettem, csak a pontokat söpröm be amit kapok.


De a magyar hitelkártya birtokosok több mint 90%-a nem vagy nem időben fizeti vissza a tartozását és rosszul jár vele.

A banknak ezért éri meg.

De ha te okosan használod jól jársz vele és a banknak leszel ráfizetéses.



Bocsáss meg, nem akarlak így ismeretlenül sem megbántani, de ha valaki ilyen kérdést ír ki itt, akkor sajnos nagyon nem érti.

Ne csak a banki munkatárs tájékoztatására hagyatkozz, hanem alaposan nézz utána mindennek!

Általánosságban is illetve a konkrét hitelkártyának is ami iránt érdeklődsz!

2016. aug. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat !

Utolsó : valóban nem nagyon értek hozzá, azért is írtam ki, hogy nem-e valami átverés-e. Amit ennyire kínálgatnak, pláza bejáratánál 3-4 emberrel ismeretleneket leszólítva, az nekem gyanús. A bankok ennyire törődnének vele, hogy az embernek jó legyen, ezért ez a nagy erőfeszítés? :D Nyilván nekik éri meg valahol. Utánanézek hivatalos oldalakon is, de kíváncsi voltam mások tapasztalataira, véleményére is.

2016. aug. 19. 15:25
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
te jó ég, már a plázánál is? eddig csak a reptéren kellett folyamatosan elhajtanom őket...
2016. aug. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%
Nem vagyok pesti, de a múltkor pont a Westendben jártam és láttam, ahogyan szaladgálnak a vásárlók után a hoszteszek. Kicsit megsajnáltam őket, elég sz*r meló lehet.
2016. aug. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
79%

# 4/7 Időpont ma 14:05 választ írtam.


Akik lepontoztak nem tudom miért tették.

Esetleg meg is tudják indokolni mivel nem értettek egyet?

2016. aug. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én felpontoztalak, nekem tetszett a válaszod !
2016. aug. 19. 23:05
 10/10 anonim ***** válasza:
82%
Köszi, nem neked szólt.
2016. aug. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!