Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bankszámlaszám megadása...

Bankszámlaszám megadása utaláshoz, van valami veszélye?

Figyelt kérdés
Felraktam néhány dolgot a Vaterára eladni, volt már érdeklődő is. Nincs kockázata, ha az utalást választom és megadom a bankszámlaszámot? A vevő is jól jár, mert olcsóbb a postaköltség és én is megkapom biztosan a pénzt.
2016. aug. 23. 22:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az égvilágon semmi kockázata nincs számodra.
2016. aug. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
6%

E-bankinghoz tudtommal a belépésnél nem a bankszámlaszám kell, hanem az azonosítószámod és a kódod, elektronikus átutalásnál, pedig SMS aktiválása van a tranzakciónak, azaz a mobilod is ott kell legyen, annál, aki sikeresen akar pénzt mozgatni a számládon.


Utalásnál a kedvezményezett nevét is meg kell adni, amit gondolom telefonban egyeztetsz majd a vevővel, mert a valódi nevedet nem tanácsolnám semmilyen online internetes hirdető/adok-veszek felületen használni! Ez utóbbiból nekem van rossz tapasztalatom (nem, vagy csak nagyon hosszadalmasan fogsz tudni esetenként megszabadulni az adott oldalaktól, hogy a nevedre keresve ne azokat hozzák a keresőmotorok).


Szerintem a bankszámlaszám mellett a teljes nevedet ne add meg!


NAV bankszámlaszám alapján könnyebben visszakeres. :)

2016. aug. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a második hülyeségeket beszél, legalábbis a Vatera tekintetében.

A valódi név nem derül ki a keresőmotorok számára, mert a termék lapján a felhasználónév szerepel. A valódi nevet és elérhetőséget a Vatera privát emailben küldi el a vevőnek. A névnek szükségszerűen valódinak kell lennie, mert csak így kerülhetett az eladó ellenőrzött státuszba, ami az eladáshoz való jog előfeltétele. Tehát a vevő a valódi nevet fogja megkapni, és ebben nincs semmi kockázat.

2016. aug. 24. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen megadhatod. A bankszámlaszám olyan, mintha lenne egy postafiókod, és megadnád annak a számát valakinek, aki egy levelet akarna neked küldeni.


teljesen alkalmatlan a visszaélésre.

2016. aug. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

3.: Szia! Elnézést kérek, nem tudtam, nekem Jófogásos tapasztalatom van, csak egy általános tippet adtam, amit nem szabad (mármint valódi, teljes nevet, más személyes adatokkal olyan helyen megadni, hogy az kereshető legyen, de ne lehessen gyorsan letörölni). Ezek szerint Vaterán ilyen gond nincs.

(2-es vagyok)

2016. aug. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!