Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fundamenta áthidaló kölcsön...

Fundamenta áthidaló kölcsön vagy Otthonteremtő állami támogatású hitel?

Figyelt kérdés

Lakás vásárlásán gondolkozom. Az önerőmhöz 5millió kéne még.

Van egy fundamenta számlám már,de úgytudom most jobban járok ha igénybe veszem az állami kamattámogatást. Amit ugye a fundamentához nem adnak. Kérdésem, hogy valójában melyikkel és miért járnék jobban? Illetve hogy a kamattámogatott hitelhez hány hónap munkaviszonyt szükséges igazolni? Akinek van konkrét tippje azt is szívesen meghallgatom. Köszi



2016. aug. 24. 09:20
 1/10 anonim ***** válasza:
LTP-re épülő hitel az ugyanúgy jelzálog alapú (kell fedezet ingatlan) hitel. Ha a Fundamenta ad hitelt, akkor egy másik hitelintézet is ad. Nézd meg, hogy a Fundamentádra mekkora a hitel THM. LTP-k közül messze a Fundamenta adja a legolcsóbb hitelt, de a piacon most ennél szerintem csak olcsóbb piaci hitelt lehet felvenni. Ideális esetben le tudsz menni 4% THM alá.
2016. aug. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ. Akkor szerinted is jobban járok egy banki lakáshitellel,mint a fundás áthidalóval? Most azt olvastam, hogy a kamattámogatott hitelhez,nem a munkaviszonyt nézik,hanem hogy van-e utánnam fizetve a tb. Igaz lehet ez?
2016. aug. 24. 09:49
 3/10 anonim ***** válasza:

Én szerintem igen. De tegnap is le lettem hurrogva, mint kiderült egy olyan által akinek érdeke hogy inkább LTP-s hitelt vegyen fel az ember.


Munkáltatói igazolást kérnek, általában az elmúlt 3 havi fizetésedet nézik. Meg azt hogy beleférsz-e a tervezett törlesztővel megengedett 50%-os fizetés/hiteltörlesztés határba.


Mindenképpen javaslom hogy keress fel egy alkuszt, aki több lehetőséget is fel tud neked vázolni, különböző hitelintézetektől. Amelyik csak egy helyről ad ajánlatot, és hangoztatja hogy ő a legjobb, az már fixen gyanús.

2016. aug. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
2016. aug. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

4-es néztem a linket. Köszi. De ez mit takar? Attól hogy népszerűbb a Fundamenta még nem biztos, hogy a legjobb.

Engem érvek-ellenérvek érdekelnének egyik-másik melett.

Én ezt találtam ami témába vág.

[link]

2016. aug. 24. 14:14
 6/10 anonim ***** válasza:

Tapasztalataim szerint kamat és induló költség alapján is az Otthonteremtési kölcsönnek jobbak most a feltételei, mint a Fundamenta áthidaló hiteleknek, de ez így eléggé általános kijelentés, minden ügyletet egyedileg kell vizsgálni. A legkedvezőbb verziókat úgy lehet kihozni, ha a hitelt hosszú futamidővel igényled és mellé annyi lakástakarékot indítasz, amivel a hitel 4-5-6 év alatt végtörleszthető. Ekkor az összköltésed ideális esetben 0 Ft lesz, tehát a hitel "kamatmentes".


Kicsit kevered a dolgokat. A támogatott hitelnél feltétel, hogy folyamatos TB biztosítotti jogviszonyod legyen az előző 180 napban, de ez még nem jelenti azt, hogy csak ezt kell teljesíteni a hitelhez.


A bankokban ugyanúgy, mint a Fundamentánál, igen szigorú a hitelképesség vizsgálat, megfelelő idejű munkaviszonyra, megfelelő nagyságú jövedelemre, önerőre van szükség.

2016. aug. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A Fundamenta áthidalójánál szinte csak versenyképesebbet találsz. A marketing nem minden. Erre a fundásokon kívül szinte mar mindenki rájött.

Egy támogatott banki hitel kamata kb ugyanakkora, vagy kevesebb, mint a funda áthidalóla. Viszont a bankok legtöbbje részben, vagy egészben elenged olyan költségeket, melyeket a fundánál ki kell fizetned. Értékbecslés, Takarnet, közjegyzői díj, folyósítási jutalék. Ez akár 2-300 ezer is lehet.

2016. aug. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Lehet van jobb hitel a fundanal,de olyan nincs még egy aminek fix marad a törlesztője... de ha mást is választasz a fundaban epp ez a jó, hogy kiválthatod késöbb ha rajöttel,hogy melle nyultal...
2016. aug. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
21.18-as, ez tévedés. Egyre több bank jön ki olyan hitelkonstrukcióval, ami hosszútávon (10, 15, 20 év) fix részletű, tehát már rég nem igaz, hogy csak a Fundánál van Fix havi részlet.
2016. aug. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9-es, köszönöm, ugyanezt akartam írni.
2016. szept. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!