Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Olvastam erről a bizonyos...

Olvastam erről a bizonyos CSOK-ról és az még nem világos hogy ha mi idén vettünk házat akkor még nem lehetett rá CSOk mert gázfűtés volt bent de most villany van akkor most igényelhetünk-e vissta valamennyit?

Figyelt kérdés

2016. okt. 5. 08:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Semmi köze nincs a CSOK-hoz a fűtési módnak, így nem értem a kérdésedet, de ha már kifizetted a házat, utólag nem tudsz rá támogatást igényelni.
2016. okt. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hö? Az oké, hogy komfortosnak vagy egyéb feltételeknek kell megfelelni a háznak, de az lényegtelen, hogy gáz vagy villany fűtés.

Viszont ha már kifizette a házat, akkor nem tudsz csokot igényelni. Azt az adásvételi szerződés megkötése utáni 120 napban lehet igényelni, de addig nem lehet kifizetni a teljes vételárat, csak a saját részt. Pl 10 millió a ház, te kérsz 2,2 millió csokot a többi a saját pénzed, akkor megkötitek a szerződést, kifizetés a 7,8 milliót, közben megigényled a csokot és azt a bank már az eladónak utalja, így lesz kifizetve a ház.

2016. okt. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Csokot nem kaptunk elötte mert gázfűtés volt. Azr monták ha villany lenne megkapnánk. Majd korszerűsitésnél mikor meg akartuk csináltatni villanyra akkor is a gáz miatt utasitottal el.
2016. okt. 6. 04:51
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha ez igaz, akkor félretájékoztattak, de ebben egyébként semmi logika nem lenne.


Hozzáértőként mondom, rengeteg gázfűtéses lakásra/házra intéztem CSOK-ot.


Nem az számít CSOK igénylésnél, hogy milyen a fűtési mód, hanem csak az, hogy legyen fűtés az ingatlanban.

2016. okt. 6. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Itt pl elolvashatod a minisztériumi tájékoztatót, a 3. oldalon találod az ingatlanra vonatkozó elvárásokat. Akár még egyedi fűtés (pl bármilyen kályha) is elfogadott.


[link]

2016. okt. 6. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
bocs, a CSOK-nál a 7. oldal alján és a 8. oldal tetején találod az ingatlannal kapcsolatos elvárásokat, de a lényeg ugyanaz, a fűtési mód lényegtelen.
2016. okt. 6. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ki mondta, hogy nem jár csok a gáz miatt?


Korszerűsítésre valóban nem lehet igényelni csokot. Biztos a csokra gondolsz?

2016. okt. 6. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ha jól emlékszem akkor az ingatlan közvetitő mondta
2016. okt. 11. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!