Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit jelent a gyakorlatban az,...

Mit jelent a gyakorlatban az, hogy az OTP-nél az ATM limit 150. 000 Ft. A vásárlási limit "A számlaegyenleg erejéig szól"?

Figyelt kérdés

...ha pl. van 90.000 Ft. a számlámon akkor az ATM-ből felvehetek 150.000-et, vagyis gyakorlatilag 60.000 mínuszba kerülhetek, viszont a boltban csak 90.000 Ft. erejéig vásárolhatok?

A válaszokat előre is köszönöm!(Telefonon elérhetetlenek, a legközelebbi OTP éppen ma zárt be korábban - 13.00-kor..)



2016. nov. 18. 13:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


Ha 90 van a számlán, és nincs folyószámla hitelkereted, akkor nem tudsz vele mínuszba menni.


Az ATM limit az egyszeri (egy napi?) felvehető max összeget jelenti - így pl. ha ellopják a kártyád pin kóddal, akkor max. 150 ezret tudnak vele egyszerre felvenni.


Ha vásárolsz, akkor a jelenlegi beállításoddal 150.000 Ft-nál nagyobb összeget is ki tudsz fizetni, persze csak akkor, ha van rá fedezeted. Ha 90 ezred van, akkor 90 ezret. Ha viszont van rajta 500.000 Ft-od, akkor tudsz venni egy tévét 210.000 Ft-ért. Sőt, akármit vehetsz, de ha 500.001 Ft lesz a számla, azt már nem tudod a kártyával kifizetni.

2016. nov. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod!

Hétfőn bemegyek hozzájuk mert a régi kártyám cseréje után az ügyintéző azt ígérte, hogy minden marad a régiben.

A régi kártyámmal tudtam túlkölteni ha néha éppen úgy jött ki a lépés.Egyébként előkotortam a régi papírjait is és arra is az van írva, hogy vásárlási limit a számlaegyenleg szól.

2016. nov. 18. 14:40
 3/5 anonim ***** válasza:
A mínuszba menés nem a kártyától függ, hanem a számlacsomagodtól. Ha eddig tudtál minuszba menni, akkor valószínűleg most is tudsz.
2016. nov. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen ezt is.


Anno kötöttem rá valami folyószámla hitelkeret megállapodást vagy hasonlót.Akkor hála Neked megnyugodtam, hogy ez valószínűleg folytatódik.:)


Üdv.!

2016. nov. 18. 14:51
 5/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
Nem csak valószinűleg, hanem biztosan. N+1. kártyám van (fogalamam sincs hányadik) amióta hitelkeretem van, és az ugyanúgy megvan, valóban független a kártyától (de még attól is, hogy VISA vagy MC), sőt igazából a számlacsomagtól is (azt is váltottam már), a hitelkeret-szerződés megléte számít (persze a bankon belül, ha átviszed a számlát teljesen más bankhoz, akkor ugyan a másiknál is lehet ilyened, de esetleg más feltételekkel).
2016. nov. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!