Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan tudom elkerülni azt,...

Rust.Cohle kérdése:

Hogyan tudom elkerülni azt, hogy letiltsanak a bankkártyámról?

Figyelt kérdés
Üdv. A tőrténetem úgy volt, hogy amikor még Dunavarsányban dolgoztam a munkásszállón bekötöttem a UPC internetet. Amikor eljöttem onnan úgy volt a kollégák fizetni fogják. Ám azonban 6500 ft elmaradásom volt, amikor a szerződés véget ért. Kb utána lett ebből 40 000 ft és a szerződésemet lezárták. Eltelt 2 év és már 351 000 forintot kérnek !!! Ez szín tiszta uzsora hitel a magyar parasztnak. De most nem tudom egy ügyvédet kitudnék-e fizetni. Tehát az lenne a kérdésem ha a fizetésemet a barátnőm bankkártyájára utalnám, akkor eltudom kerülni, hogy letiltsák a fizetésem 33%-át?

2016. dec. 23. 16:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
NEM a bankkártyád ( és a számlád) tiltják le, hanem a munkabéredet, ott, ahol dolgozol.
2016. dec. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Értem. És ha esetleg megbeszélem a főnökömmel, hogy kézbe adja a fizetésemet ha lehetséges? Akkor is?
2016. dec. 23. 16:49
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Az sem járható út, mert a végrehajtó ilyenkor közvetlenül a munkáltatódnak küldi meg a felszólítást hogy tiltson és utalja át neki. Ha ezt megszegi, akkor ő is felelős lesz azért az összegért, aminek a letiltását elmulasztotta, úgyhogy nem lesz ebben partner.


Egyébként van ingyenes jogi szolgálat, ott érdeklődhetsz. Kicsit nonszensznek tűnik ez a 350000 forint.


Egyébként már végrehajtási ügyszakban tart az ügy? Vagy még csak felszólítottak hogy fizess? Vagy volt már tárgyalás?

2016. dec. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
65%

Es mondd, ket ev alatt nem jutott eszedbe kifizetni az amugy jogos tartozast?


Ha mar vegrehajtasra jutott a dolog es a fizetesedbol tiltjak, hiaba beszelsz a fonokoddel, mert a ceghez fog erkezni a letiltas, azaz neki kell levonni a beredbol es a hitel engedmenyezettjenek atutalni. Mivel voltal olyan idiota (bocs, de tenyleg az vagy), hogy hagytad vegrehajtasig fajulni a dolgot ahelyett hogy idoben fizettel volna, meg is erdemled.

2016. dec. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

csúnyán keverednek nálad a dolgok.

Ha a fizetésedből tiltanak, édesmindegy, hova utaltatod, mert eleve a nettó 335-val kevesebbet utal el neked a munkáltató.

Az inkasszó az, amit a számládra raknak, ezt tudod kivédeni azzal, ha a barátnőd számlájára megy a fizetésed.

2016. dec. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Jogos tartózás? Hát ha neked 6500 ft-ból lévő tartozásból megszületett 351 000 ft jogos tartozásnak számít, akkor tapsolni tudok neked is mert rosszul fogod fel a világot. Egyébként pedig nem. Mert egyrészt a tartozásról másfél év múlva lett tudomásom. Arra hivatkozott a UPC, hogy azért nem kaptam levelet mert nem tudtak elérni hiszen nem volt lakcímem mert Németországban dolgoztam. És egyből egy részletes listát kaptam, hogy hogyan számolták ki nekem a 351 000 forintot. Szépen levolt írva a számla tartozás 6500 ft. Kötbér, adó, kamat. költségek stb. Most biztos azt mondanád, hogy ( kö**ög magyar ha németben dolgoztál, akkor fizesd ki egybe és ne sírj, magyar segítőkészség) Úgy volt nem jövök haza Egy ideig. De mivel nagymamám súlyosan megsérült mert elütötte egy autó így hazajöttem mert neki senki más nincs rajtam kívül. Az összegyűjtött pénzem amit haza hoztam lakás felújításra ment el. Aztán most 1 év elteltével jött meg a tiltásra kerülő összeg. Ha egy kocsi után kérnének ennyit vagy a dupláját azt mondom oké kifizetem szépen részletbe de egy szaros hugyos semmit érő 1 hónapos internet tartozás miatt??? Ugyan már magyar barátaim ébredjetek fel....hülyének nézik ezek a magyar embereket. Uzsora hitel. Lexarom. Tiltsák le 10 hónap alatt megvan. Aztán örüljenek és legyenek büszkék maguknak ezek az öltönyös úrfi emberek, hogy voltak,vannak és lesznek is olyan gerinctelen férgek, hogy ebből az uzsora kamatból élnek és tesznek tönkre magyar embereket. Én még jól jártam, hogy csak ennyi van a nevemen. De tényleg sajnálom főleg azokat, akik devizahitelesek és csak a kamat több nekik, mint a hitel amennyit felvettek.


Köszönöm szépen a válaszokat, hogy felvilágosítottak engem. Előre is kellemes ünnepeket mindenkinek ! Boldog karácsonyt.

2016. dec. 23. 17:12
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Kötbér pl az amikor aláírsz 2 évre hűséget, de felrúgod a szerződést, akkor az egészet behajtják rajtad. Pl 2 évre a 6500 Ft az 24x6500, és erre jön a behajtás, kamat, stb. valamit nagyon nem figyeltél sztem.
2016. dec. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
63%

Hiába háborogsz, sajnos jogos, mert rárakódik a kamat kapásból két évre, a fizetési meghagyásos eljárás díja, közjegyző, erre a végrehajtás költségei...

Attól, hogy nem vagy tisztában ezek mértékével, teljesen törvényes a dolog. Nyilván kaptál nem egy felszólítást, nem fizettél. Majd ez most visszatart attól, hogy legközelebb is tegyél magasról a kötelezettségeidre.

2016. dec. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
48%
Ha jogos is a tartozás, valóban szemét dolog, hogy igy megnövekedett és hát a tetves végrehajtóknak is meg kell élni valamiből. Legjobban tényleg akkor jársz, ha belenyugszol, hogy így jártál és legalább le lesz tudva előbb -utóbb.
2016. dec. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
55%
Annyira jellemző történet. Minimális mértéken sem hajlandó foglalkozni az ügyeivel ("majd a kollégák fizetni fogják"), aztán még ő áll neki hőbörögni.
2016. dec. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!