Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi értelme van a folyószámlahi...

Mi értelme van a folyószámlahitelnek, ha a bank pont akkor veszi el mikor a legnagyobb szükség lenne rá?

Figyelt kérdés
Decemberben az ajándékozások miatt mínuszba csúsztam a számlán. Most januárban a bank felülvizsgálat után megvonta a hitelt míg pluszba nem viszem az összeget. Most gondolom majd februárban újrabírálja és adja megint. Csakhogy akkor már nem lesz szükségem a nyomorult hitelükre. Mi értelme, ha pont akkor nem adják mikor év eleje van és kéne a pénz? Februárban szerintem visszamondom a használhatatlan szolgáltatásukat.
2017. jan. 8. 09:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
61%
jo lenne konkret oszeggekkel leirni mi hogy tortent, es idopontra, hogy mikor, mert nem mindegy a kamatfizetes szempontjabol.
2017. jan. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
8%
Azert van igy, mert nem szeretik, ha hasznalod a penzuket. A hitelkeret azert van, hogy a fenntartasi koltseget fizesd. A lenyeg, hogy ok nyernek, te meg itt irkalod a kerdeseidet.
2017. jan. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
77%

Hát, én ezt nem is értem. Nekem is van folyószámlahitelem, és úgy működik, hogy a - kereten belül persze - abszolút szabadon használom a bank pénzét bármikor. Ha hónap X napjáig nem fizetem vissza, akkor annyi a "büntetés", hogy kamatot is kell fizetni. Ha a határidőig visszafizetem, akkor pedig kamatmentes volt a hitel. (Magyarul max. egy hónapig ugye.)


És minél többet használom (és fizetem vissza határidőben), ők annál jobban meg vannak velem elégedve, mert folyamatosan emelik a keretemet, mondván, "jó adós" vagyok.


Egyszer fordult elő olyan az elmúlt 4,5 évben, amióta ez a hitelem van, hogy két napos csúszással fizettem vissza, és annyi történt, hogy akkor arra a kb. húszezer forintra fizetni kellett pár forint (tényleg csak összesen valami tíz-húsz forint) kamatot. Szó nem volt semmi megvonásról, vagy akármi más retorzióról.


Szóval ne haragudj, de nem értem, amit te írsz...

2017. jan. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
28%

Jaaa, de akkor neked ezek szerint nem hitelkártyád van? Hanem egyszerűen valameddig mínuszba is leenged, nem? Az tényleg más, és nem arra való, hogy abból költekezz. Akkor viszont ne nevezd hitelnek, mert ez nem az! Hitelkereted akkor van, ha azt kölcsönként fel is veheted a megadott szerződéses szabályok szerint, de minden további büntetés nélkül.

Amiről te beszélsz, akkor szerintem az nem ez. Nem csak sima folyószámlád van?

2017. jan. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Shai-Hulud ***** válasza:
47%

"Akkor viszont ne nevezd hitelnek, mert ez nem az!"


Nem nevezte annak. Folyószámlahitelnek nevezte, és ez az is. Ezt egyszerűen a meglévő folyószámla mellé lehet kérni, és úgy működik, hogy a betéti számládról többet költhetsz (a hitelkeret mértékéig), mint amennyi pénz rajta van. Vagyis ez ténylegesen is hitelként funkcionál.


A kérdező által leírtakat én sem igazán értem, mert a folyószámlahitelnek éppen az az értelme, hogy egyszerűen túlkölthetem a számlámat, anélkül, hogy akár több alkalommal is hitelkérelmet kellene benyújtanom, és elbíráltatnom. Egyszerűen a bank (jó kamatért persze) ad egy hitelkeretet, amelyet elvben szabadon felhasználhatok.

Nem értem a bank eljárását, a leírtak szerint, ha igénybe veszem a hitelt, akkor megvonják....

Ha tényleg így történt, akkor valóban nincs értelme fenntartani a hitelkeretet.

2017. jan. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
55%
Gondolom valamilyen feltétel nem teljesült, pl. nem érkezett elegendő bér a számlára.
2017. jan. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Táppénz miatt elképzelhető, hogy nem érkezett elegendő bér a számlámra, de legalább értesítettek volna előtte, de nem. Így viszont hitel nélkül oldom meg a januárt utána pedig már nem lesz szükségem a bank segítségére. Viszont hiába maradna meg a folyószámlahitelem még akkor is tejelnék a banknak a rendelkezésre állási díj miatt úgyhogy az egészet megszüntetem majd.
2017. jan. 8. 10:49
 8/17 anonim ***** válasza:
38%
Nem használhatatlan a szolgáltatásuk, csak a használatnak feltételei vannak, amit Te ezek szerint nem tartottál be. Gondolom, kimerítetted a keretet és nem számoltál még pluszban a rendelkezésre állási díjjal és az esetleges kamattal.
2017. jan. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
35%

de legalább értesítettek volna előtte, de nem


nem értesítenek, mert ott van a szerződési feltételk közt, amit aláírsz...

2017. jan. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
25%
Meg aztán a mai világban már a netbank sem ördögtől való :-) Simán meg lehet nézni, hogy áll a számla...
2017. jan. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!