Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az extreme digitalban lévő...

Az extreme digitalban lévő cetelem hitel mennyire megbízható?

Figyelt kérdés

Tönkrement a telefonom pedig nagyon sok ügyemet azon intéztem nagyon fontos számomra. Eddig úgy tanította kh soha ne vásároljak hitelre de néztem h kamatmentes stbb ezzel kapcsolatban lenne egy két kérdésem.

50ezres telefont néztem ki 2 év gyári garanciával 20ezer lenne az önrész és a kalkulátor szerint 10 hónapig fizetnék 3 ezret.


Azt nem értem hogy miért éri meg ez a cetelemnek ?

Lehet e előtörleszteni sztem havonta többet is tudnék fizetni.

Van e bármilyen rejtett költség ?

Mennyire körülményes az igénylése?


A válaszokat előre is köszönöm !



2017. jan. 21. 12:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Megbízható, ha mindig pontosan fizeted a részleteket, nem lehet vaj.

Menjünk sorba.


"Azt nem értem hogy miért éri meg ez a cetelemnek?"


A 0%-os THM-mel hirdetett hiteleknél a bank jutaléka bele van építve a termék árába. Vagyis a kinézett telefont máshol (kisebb online áruházaknál) megkapnád mondjuk 45-ért.


"Lehet e előtörleszteni sztem havonta többet is tudnék fizetni."


Nem lehet. De amit Te látsz, az csak egy rögtönzött kalkuláció, amitől el lehet térni. Bár 30 ezerre hitelt felvenni nekem meglehetősen komolytalan, ennyit egy jó baráttól is lehet kölcsön kérni és mondjuk 3 hónap alatt megadni, ha nagyon le vagy égve.


"Van e bármilyen rejtett költség ?"


Általában nincs. Annyi a csavar, hogy amikor aláírod a hitelszerződést, ezzel együtt kötelezően aláírsz egy hitelkártya igénylést is, ezt a Cetelem pár héten belül postázza is. Nem kötelező aktiválni, ha nem teszed, nincs éves díja, teljesen költségmentes, viszont benne lesz a szerződésben, hogy ha nem fizeted az áruhitel törlesztőjét, akkor a bank aktiválja a kártyát és beterheli az esedékes részletet. Így nagyobbat szakít, mert a hitelszámládon keletkezett tartozás azonnali napi kamatokkal terhelődik.


"Mennyire körülményes az igénylése?"


Semennyire. A hitelbírálat kb. 10 perc, ha pozitív, már lehet is papírozni.


De összességében jól tanítottak: NE vásárolj hitelre. Mondjuk 30e nem a világ pénze, de ha egy ekkora összeg kiköhögése gondot jelent, akkor valószínűleg nem túl stabil az anyagi helyzeted, tehát nem hitel kell neked, hanem a havi költségvetésed átgondolása.

2017. jan. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 belapus ***** válasza:

Azért ne lepődj meg, ha a hitelszámla kivonaton szerepelni fog egy "Hitelkártya törlesztőrészlete és biztosítási díja" nevű sor is, annak ellenére, hogy nem aktiválod a hitelkártyát.

Erre is kérdezz rá igényléskor!

2017. jan. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat, egyszerű egyetemista vagyok és ezért vagyok gondba :D
2017. jan. 21. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!