Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van infótok arról, hogyan...

Van infótok arról, hogyan ellenőrzik a bankok a hiteligénylő más banknál már meglévő hiteleit?

Figyelt kérdés
Egy ismerős szeretne szabad felhasználású hitelt felvenni, de vannak folyamatban lévő áruhitelei, több is, ha jól tudom. Attól tart, ha mindet felsorolja az igényléskor, akkor emiatt nem kapja meg a kölcsönt. Rendesen törleszti őket, de el akarja sumákolni. Szerintem biztos van vmi adatbázis, ahol a bankok meg tudják nézni a más intézetnél fennálló hiteleket - mit gondoltok? Köszönjük előre is!
2010. máj. 7. 09:09
 1/1 anonim ***** válasza:

van.

régebben még lehetett így hitelt felvenni, mert nem ellenőrizték így.

most már van kapcsolat majdnem az összes bank között, valószínű kiderül.

ezt egy ismerősöm mondta, aki bankban dolgozik.

viszont állítólag még most is van bank, amelyik nem áll kapcsolatban ilyen téren a többivel. hogy melyik azt sajnos nem tudom.

de meg lehet próbálni elsumákolni, veszteni nem veszt vele. max nem kapja meg a kölcsönt.

2010. máj. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!