Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáshitelt szeretnék felvenni...

Lakáshitelt szeretnék felvenni. Most emelkedett a fizetésem. Ha beadom a hiteligénylést, akkor már a mostani fizetéssel kalkulálnak, vagy még az alacsonyabb bérrel?

Figyelt kérdés
2017. febr. 3. 08:53
 1/3 anonim ***** válasza:
52%

Ezt miért nem a banknál kérdezed meg?

Nem tudom, melyik banknál vagy, de pl. az OTP-nél (és már más banknál is láttam) munkaidőben élő chat szolgáltatás van - itt, a neten, egyenesben meg lehet kérdezni.

Amúgy nem tudom, mennyire ismered a feltételeket, de a 20 % önerőd megvan? Mert anélkül szóba sem állnak az emberrel...

2017. febr. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az átlagfizetésedet az utolsó kb 3 havi kifizetési papírral vagy az átutalások kivonatával igazolod. Ezeket legkésőbb a szerződés előkészítésekor be kell mutatnod. Tehát ha még ebben a hónapban aláírnád a szerződést, akkor az alacsonyabb bérrel számolnak. Mivel lehetnek eltérések bankonként, sőt hitelügyintézőnként is, ezt érdemes ott helyben velük megbeszélni.
2017. febr. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Felülmúlhatatlan ***** válasza:

Ha a számlavezető bankodhoz nyújtasz be hiteligénylést, akkor ők valószínűleg 6 havi átlagot számolnak.

Más bankok utolsó 3 hónap jövedelemmel számolnak. Bankonként eltérő, hogy átlagot számolnak, legkisebb jövedelmet nézik vagy nem publikus szorzót alkalmaznak a jövedelem megállapításához.

Ha az emelt jövedelem szükséges a pozitív hitelbírálathoz, akkor célszerű megvárni míg van 3 db olyan bankszámlakivonatod, melyre már az emelt munkabér érkezrtt.

2017. febr. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!