Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Svájci frankos hitelnél van...

Svájci frankos hitelnél van esélyünk nyerni a bank ellen? Létezik olyan ember aki nyert már pert?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


7 évre vettünk fel (8 évvel ezelőtt) egy CHF-os hitelt az egyik banknál egy autóra. Tisztességgel fizettük is mindig annak ellenére, hogy az utóbbi egy évben majdnem a háromszorosára nőtt a törlesztőrészletünk. A törzskönyv nálam van, az autóról levetettem az opciós jogot.

Kaptam tavaly egy levelet, miszerint van 5 napom befizetni 400.000 forintot, ami a késedelmi kamat (igen, jogos lenne egy része, hiszen párszor valóban késtem, de egy hónap sem maradt ki).


Miután a bankkal hosszas levelezés és telefonálgatás után nem sikerült megegyeznem (havonta olyan összegre engedélyezték volna a részletfizetést, ami a megélhetésemet veszélyeztette volna), így ügyvédhez fordultam.


Az ügyvéd kiszámolta, hogy a tényleges késedelmes tartozásom ennek az összegnek csupán a töredéke (kb. 70.000 ft), így azt javasolta, hogy menjünk bíróságra.


Nyilván nem fogják elengedni a tartozást akkor sem, ha több mint 3.000.000 forintot fizettem már ki nekik a 1,5 millióra.


Van esélyem arra, hogy tudom csökkenteni ezt az összeget? Mennyi esélyem van megnyerni a pert?

Van itt valaki aki már pereskedett a bankkal és nyert? Örülnék pár hasznos tanácsnak vagy egy kis megnyugtatásnak.



2017. febr. 6. 13:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy jó ügyvéddel van esélyed, csak kérdés a jó ügyvéd mennyit kér el érte? Megéri e?
2017. febr. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Állítólag jó ügyvéd, de már nem bízom senkiben, az utóbbi időkben belefutottam pár "jó ügyvédbe". 20.000 forintot kért el most és a tárgyalásra is ennyit fog.
2017. febr. 6. 20:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha csak ennyit kért, az elég gyanús. Egy ilyen ügyet nagyon körül kell járni, hogy egyáltalán legyen esély...

De amúgy, amire senki nem gondol: és ha érvénytelenítik a szerződést visszamenőleg, akkor mi van? Visszaadod a teljes még vissza nem fizetett hitelt egyösszegben, kamatokkal? Mert ez következne...

2017. febr. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A hitel már vissza van fizetve, amit követelnek az a késedelmi kamat szerintük.
2017. febr. 7. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!