Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha a Bankártyámról tünik el a...

Whitedruida kérdése:

Ha a Bankártyámról tünik el a pénz, és utána járok, hogy hova tűnik. Meg állapítják, hogy netes vásárlás tőrtén. Akkor azt kitudják nyomozni addig, hogy meg találják ki tette?

Figyelt kérdés
bankkártya,net,internet,

2017. febr. 21. 20:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem. Max tudomásul veszik és eltiltják a kártyát, adnak helyette újat.
2017. febr. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szóval azt úgy nem tudják vissza nézzni a bankszámla kivonaton vagy valahol, hogy milyen tranzakció tőtént?

Pl. Kis pistike a lekvar.com oldalrol rendelt egy barack lekvárt. És ugye regizni kell, ha barmit is akarsz ugye ennek nyoma van.

Vagy azt ők nem látják a bank, hogy mi tőrtént a kártyával? Honnan, milyen oldalról tőrtént a tranzakció, csak max azt, hogy netes vásárlás?

2017. febr. 21. 20:19
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A bank látja, hogy melyik cégtől vásároltak. Ha a rendőrségen teszel feljelentést, hogy visszaéltek a kártyáddal, ők kérhetnek a webshoptól információt, hogy az adott tranzakció során ki és mit rendelt.
2017. febr. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

igy van, csak a rendorseg keresere adja ki a lekvar webshop kis pistike adatait

a banknak ehhez nincs joga, es nem is erdekli oket

ha bizonyitod, hogy nem te voltal aki koltott, a penzed visszaadjak, kapsz egy uj kartyat es hello

max tobb100 ezres tetelnel esetleg inditanak vmi belso nyomozast, de par ezer forintnyi visszaeles miatt nem emelik a segguket sem

2017. febr. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

Neked kell vigyáznod hogy ne add ki 3 ik félnek az adataidat. Szal ha valaki netes használatnál lelopja az adataidat az a te hibád. Ez tuti benne van a kisbetűs részben.

Hekkerpistikét meg olyan könnyen nem fogják megtalálni. Aki ilyet csinál valószínűleg érti a dolgát. Max ha valami kis naiv csávó a ludas és magának rendelget a te kontódra.

Szal haversrác hasonló helyzetben, alapból megmondták neki hogy arra a pénzre keresztet vethet, hacsak nem valami ismerőse fért hozzá az adatokhoz aki nem profi.

2017. febr. 22. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"ha bizonyitod, hogy nem te voltal aki koltott, a penzed visszaadjak"


Nem kell bizonyítani semmit, kezdeményezni kell a banknál egy chargeback eljárást és visszaadják a pénzt.

[link]


Az viszont tény, hogy ha egy profi hacker lopta el az adatokat, akkor valószínű, sose lesz meg.

2017. febr. 22. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Neked kell vigyáznod hogy ne add ki 3 ik félnek az adataidat. Szal ha valaki netes használatnál lelopja az adataidat az a te hibád."


Ez baromság. Megadod mondjuk a kártyaadataidat mondjuk a Booking.com oldalon, hiszen máshogy nem tudod kifizetni a szállást. Ők ezt tárolják, vagy titkosítva vagy nem, majd továbbítják a szállás felé. Ott Józsi felírja egy cetlire magának és már rendelni is online a plazmatévét. Erről szerinted tehet a kártya tulajdonosa? K*rvára nem. Szóval nem ennyire egyértelmű a történet.

(Én fizettem egyszer Bookingon, utána egy hónap múlva megpróbáltak valami hongkongi áruházban fizetni a (virtuális) kártyámmal. Nem sikerült, sőt, a bankom fel is hívott, hogy ugye ezt nem én kezdeményeztem. Szóval csak óvatosan kártyázzunk a neten.

2017. febr. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7 es :) ennyire azért nem vagyok ostoba... :)


Arra próbáltam rávilágítani hogy ha például szanaszét hagyja bankkártyán minden adat ott van amivel neten lehet vásárolni.... Csak fel kell jegyezni valakinek.... De például egy számítógépre telepített keylogger alkalkazás is elég hogy megszerezzék az adatokat... Titkosított csatorna ide vagy oda.

2017. febr. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!