Visszaéltek adataimmal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nos kezdem az elejéről.

Februárban szerződtem az MKB Bíztosítóval lakásra,adtam csoportos beszedési megbízást, ott aláírtam a bankomba (SBER Bank) bevittem ott beadtam a papírt.

Nos tegnap az OTP-től AKIKKEL SEMILlyen szerződében nem állok küldött egy levelet h az ott vezetett számlámról (????) nem tudjaák befogadni a megbízást mert az nem nekik szól, hogy is szólna nekik..

És amit MKB-ba aláírtam papírt tegnap az jött EREDETI PÉLDÁNYBAN hozzám postán OTP-s levél mellékleteként

Engem legikább az alábbiak aggasztanak:

hogy került az OTp-hez a papír?

valamint hogy az OTP miért írja hogy náluk van számlám??

Hívtam őket telefonosok nem illetékesek szóljak vissza csütörtökön.

Holnap bemegyek mit csináljak?

Ha nyitotak a nevembe számlát mi a teendő?

Hogyan tudom bizonyítani hogy ahhoz nekem semmi közöm?


KÉRLEK SEGÍTSETEK



2017. márc. 15. 22:10
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Nem vette meg az OTP pár éve az MKB biztosítót? Nézz utána neten, nekem valami rémlik ezzel kapcsolatosan.
2017. márc. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szia

Még ha meg i vette az OTP akkor is miért az OTP küldi mikor az MKB a biztosítóm és a SBER Bank a BANKOM?

OTP-nek meg abszóut ehhez nem lehet köze mivel nem velük állok szerződésben

Ez olyan eset mint:

Pár éve a Telekom megvette 100%-ban a Vidanetet mégse küldi a T a net számlát ha a Vidával állsz szerződésben mivel a cég nem lett beolvasztam csak a tulaj 1 jogilag 2 külön cég ez is így kelli műkúdni még ha meg is vette valamelyik valamelyiket

2017. márc. 15. 22:25
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az mkb biztosítónál is töltöttél ki csoportos beszedéses papírt és ők véletlenül nem a sberbankhoz küldtek tovább, hanem az otp-hez.

Vagy az utánad lévő mkb biztosítós ügyfél csoportos beszedésére véletlenül a te neved és címed került (benézte az ügyintéző), de az ő otps számlaszáma és ezért kerestek fel téged.

2017. márc. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

számlaszámom stimmel azt ellenőriztem

De amit írtál első opcióként h véletlenül elnézte az valószínűbb csak akkor miért írták hogy hogy az OTp-s számlámról...

De ez akkor is súlyos mullasztás ezután lehet szerződést bontok mind az mkb-val mind a SBER bankkal

Sber banknál adott megbízást se rögzítette a Sber tehát ott is elkeverték/elkeverhették

MKB-nál is igen, írtam alá papírt.

2017. márc. 15. 22:51
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ott is adtal be megbízást, akkor tuti véletlenül rossz helyre küldték. Emberek dolgoznak ott is, hibázhatnak. Az otp meg gondolom sablon szöveget küld, nem nézték, hogy a te esetedben nem a számlaszámban történt egy eliras vagy az aláírásod nem stimmel, hanem számlád sincs náluk. Szerintem automatikus választ kaptál, amit minden szűrőn fennakadó csoportos beszedésre kiküldenek. Nem kell túl kombinálni.
2017. márc. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

remélem igazad van

igaz tintával ráírta az otp a megbízára "nem OTP-s" és alírta ezt a szöveget egy ügyintéző ezt még elfelejtettem

Ezek után szerinted bizhatok az MKB-ba meg a SBer-be vagy bontsak szerződést?

Te mit tennél?

2017. márc. 15. 23:44
 7/10 anonim ***** válasza:
90%
Leginkább pszichiáterhez fordulnék.
2017. márc. 16. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%
Üldözési mániád van
2017. márc. 16. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Azzal a válasszal értek egyet, miszerint az MKB Biztosító rossz helyre küldte a csoportos beszedési megbízásra adott felhatalmazásod.


Az OTP megkapta és mivel érthető módon nem tudják teljesíteni, ezt a levelet kaptad tőlük.

Az "ott vezetett számlád" azt jelenti, hogy csoportos beszedési megbízást mindig csak az adott banknál vezetett számláról tud teljesíteni a bank, de mivel ilyen nincs (nem létezik ott vezetett számlád) ezért nem tudja teljesíteni.

A megfogalmazás nem egyértelmű, ez igaz, de a lényege ez.


Ha attól nyugodtabbnak érzed magad, menj be egy OTP fiókba.



Ami az MKB-t illeti, hibáztak. Nem kicsit. Bár súlyos vagy visszafordíthatatlan gondot nem okoztak.



A Sberbankot viszont nincs miért hibáztatnod. Ők nem tehetnek róla. Meg sem kapták az MKB Biztosítótól az értesítést, hogy terheljék a számládra.

A Sberbank hiába rögzítette a te hozzájárulásod, hogy megterhelhetik a számlád a biztosítási díj összegével, ha az MKB Biztosító nem nyújtott be terhelési igényt. Mivel ténylegesen az OTP felé küldte.


A Sberbank pedig nem tudhatja, hogy az MKB miért nem nyújt be terhelést a számládra, ők csak végrehajtani jogosultak, ha az nem ellentétes azzal amire felhatalmaztad őket.



A Sberbankot nincs miért "bántani". Az MKB-nál pedig azt kellene mérlegelned, hogy ha helyrehozzák a hibát megéri-e neked váltani. Nyilván a legolcsóbb ez volt, azért választottad.

Anyagilag és bizalmi szempontból is mérlegelned kell, aztán, hogy mi mennyit ér meg neked azt csak te tudhatod.



Az OTP-t pedig maximum a nem teljesen egyértelmű megfogalmazás miatt lehet hibáztatni.

2017. márc. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

7-8as a klinikai esetek ti vagytok mivel biztos vagyok benne hogy otthon titeket az asszony elnyom és ittbélitek ki vágyaitokat személyeskedő formában. Muszáj másba belekötni mikor érdeklődik,ez az oldal azért van ha nem tudjátok tiszteletbe tartani ne kommenteljetek vagy olvasstok GYK.hu-t

9-es nagyon köszönöm a kimerítő válaszof MKB valóban hibázott még átgondolom velük mi legyen

Sber bank elvileg vétlen

OTP megnyugtatott hogy rosszul fogalmazott levél ott nincs számlám

2017. márc. 17. 06:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!