Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Csináltathatok bankkártyát,...

Csináltathatok bankkártyát, és ha igen hogyan? (15éves vagyok)

Figyelt kérdés

Elég keveset tudok ez ügyben, lenne pár kérdésem:

Csináltathatok bankkártyát 15évesen? Hogyan ,mi kell hozzá ,kell e fizetni érte, melyik bank éri meg a legjobban ha csak internetes megrendelésekre szeretném használni.

A kártya tartalmaz Pay Pal t? Mert az is szükséges a rendeléshez



2017. márc. 18. 16:46
 1/6 anonim ***** válasza:
60%
Felmész a bankok oldalára és utána olvasgatsz, hogy milyen számláik vannak. Anyád apád nélkül pedig nem fogsz tudni számlát nyitni.
2017. márc. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
De az pénzbe szokott kerülni
2017. márc. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%
Paypalt semmilyen kártya sem tartalmaz.
2017. márc. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szóval Paypal accountot a neten kell csinálni mindenkinek, azt nem adja a bank.
2017. márc. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Látszik hogy fingod sincs az egészről.

Bank kártya, és a paypal két teljesen külön dolog.

Bank kártyát kapsz egy bankszámlához amit neked nyitnod kell, de amennyire tudom 18 éves kor alatt szüleid is kellenek hozzá. Persze vannak egyes bankoknál különböző csomagok ennek utána kell járni melyik éri meg.

Ha ez megvan akkor Paypalon regisztrálni kell amivel paypal számlát nyitsz, és kétféle lehetőség van, vagy bankkártyát csatolsz hozzá és a paypal fizetésnél a kártyádról vonja le a pénzt. Vagy utalsz a paypal számládra ami picit hosszadalmas 3-5 munkanap, de ott vannak limitek.


De azt nem igazán értem hogy 15 évesen minek neked ez, meg mit akarsz a neten vásárolni amihez ez a fizetés kell. Sokszor jobban jársz ha utánvéttel rendelsz, amit szépen házhoz visznek és ott kifizeted KP-ban és ennyi. Ha olyan oldalról rendelnél ahol csak paypal lehetőség van az más, de legegyszerűbben akkor jársz ha valamelyik szülődet megkéred hogy az ő nevükre nyissanak paypal számlát, mert csak akkor tudják a kártyához csatolni ha egyeznek az adatok, vagy utalni. És szépen az ő nevükbe megrendelik azt amit akarsz és ennyi.

Sokkal kivitelezhetőbb és célszerűbb megoldás én szerintem.

Bár te tudod mit akarsz, de ameddig nem vagy 18 éves, úgy is kellenek a szüleid számlanyitásnál.

2017. márc. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget

Azért kell a bankkártya ,mert csak PayPal-al lehet fizetni.

Másrészt szüleim nem adják kölcsön ,mert féltik hogy átvernek engem ,ezért is ideális ha én csinálok(szüleim beleegyezésével)mert így maximum pár ezer Ft veszik.

2017. márc. 22. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!