Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Pénz szeretnék küldeni külföld...

Haggaimester kérdése:

Pénz szeretnék küldeni külföldi bankszámlámról Magyarországra, hogyan tudom problémamentesen ezt megtenni, hogy ne kelljen tartani az adó hivataltól?

Figyelt kérdés

Egy személyes kölcsönt szeretnék lerendezni egy barátom felé. Úgy 500 ezer forintról lenne szó.

Ettől ő elzárkózott mondva fél, hogy rászállnak majd a hatóságok és megadóztatják ismeretlen forrásból származó jövedelemként.

Hogyan lehet ezt a nehézséget megoldani utalással?



2017. márc. 21. 15:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Miért adóztatnák meg? A jövedelmet adóztatják meg, szal hacsak nem fizettél kamatot neki akkor nicns mitől félnie.
2017. márc. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
a nav biztos az o xaros 500ezer ft-ja miatt fog kotozkodni LOOOL
2017. márc. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nekem anno apam tobb, mint 1 milliot utalt, amikor vettem az elso autom, 3 napig vartam ra unnep miatt, azt a kobor kosza kutyat sem erdekelte, se elotte, se utana...
2017. márc. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A barátod félelme teljesen alaptalan. Mindenesetre nem először olvasok ilyenről. Valamiért az van a fejekben, hogy minden számlamozgást valós időben figyel az adóhivatal, pedig ilyen nem létezik.

Az adóhivatal, ha valakinek a számlatörténetére kíváncsi, az adatot ki kell kérnie a banktól. Ilyen adatot azonban nem kérnek hasraütés szerűen, az illetőnek ehhez valami más okból már az adóhivatal látókörébe kellett kerülnie.

A bank is jelenthet pénzmosás gyanús eseteket, azonban a magánszemélyek között átutalt pár százezer forintok nem tartoznak ebbe a körbe, még ha ez sokaknak sok pénznek tűnik is.

Itt van néhány dolog, amit a bank esetleg pénzmosás, adócsalás gyanúja miatt a NAV-nak jelenthet:

[link]


Ha valami elképzelhetetlen okból a NAV egyszer mégis érdeklődne erről az 500 000 Ft-ról, a barátodnak elég megmutatnia a kölcsönszerződést, amit írtatok és világos lesz, hogy ez után nem kell fizetnie semmilyen adót. (Hacsak nem kamat is volt, ahogy már előttem valaki írta.)

2017. márc. 22. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!