Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Pénzt adtam kölcsön. Mi a teendő?

Pénzt adtam kölcsön. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Kölcsönadtam egy barátomnak 3 alkalommal, kétszer banki kifizetéssel,amiről van bizonylat, illetve egy alkalommal készpénzzel amiről írtunk papírt tanuk nélkül. Ez összesen 70 ezer Ft összeg.

Az illető nem tagadta meg a visszafizetést, sőt mondta, hogy postán elküldi azonban nem bízom ebben ugyanis már korábban hazudott pénzzel kapcsolatban. Mi a teendő ebben az esetben?



2017. márc. 25. 17:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Tanulópénz.
2017. márc. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%

Van egy mondas: Ha ellensegeket akarsz, adj kolcsont. Na, te pont ezt lepted meg.


Hiaba van rola banki bizonylat, meg 'papir', ha nem akar fizetni, mehetsz a birosagra evekig pereskedni. Semmilyen jogi eszkozod nincs ezen kivul a tartozas behajtasara.

2017. márc. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igazából az érdekel, hogy ha elmegyek ügyvédhez, ő kezdeményez e bírósági pert?
2017. márc. 25. 18:10
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Nem, a pert te kezdemenyezed, az ugyved maximum tanacsokat ad.
2017. márc. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%
70 ezerre szeretnél ügyvédet? Többet fizetsz majd, mint amennyi bejön.
2017. márc. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Valójában nem. Azért kérdeztem,hogy lehet e pert indítani, mert az illető rendőrnek tanul és nem vehet részt bírósági perben, mert kirúgják.
2017. márc. 25. 19:00
 7/12 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%
Rendőrnek tanul de a pénzt már lopja :D
2017. márc. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%
Apukaval-anyukaval beszeltel mar? Ha meg tanul, akkor val'szeg otthon lakik, szerintem apu-anyu se tudja hogy kis fiacskajuk milyen szepen kezdi a rendori karrierjet...
2017. márc. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
85%
Fizetési meghagyás
2017. márc. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%
Ha nem akarja, hogy elvágják a karrierjét, akkor legyen kedves még azelőtt fizetni, hogy beperelnéd. Ez talán jó indok, hogy visszafizesse. Ha nem teszi, nem kell sajnálni, a magánvádas ügyek, amúgy sem számítanak (annyira).
2017. márc. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!