Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az American Express hitelkárty...

Az American Express hitelkártyától hogyan tudnék megszabadulni?

Figyelt kérdés

Amikor ügyet intéztem, az ügyintéző rábeszélt erre a kártyára, alá is írtam a szerződést, nemsokára meg is kaptam a kártyát. Azóta viszont utána kérdeztem, néztem és nem szeretném használni. Nincs aktiválva, nem használtam egyszer sem.

Vigyem vissza a bankba vagy majd 1 év múlva tudnám hozzájuk vágni- és addig nem vernék rám a költségeket? Az egyik ügyintéző olyat mondott, hogy 1 évig nem lehet visszamondani. Szóval, van ezzel kapcsolatban valakinek tapasztalata?



2017. márc. 26. 13:26
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Hm, van, ez úgy működik, hogy visszamész a bankba ahol kiváltottad, és megkérdezed.
2017. márc. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hitelkártya szerződés határozatlan idejű szerződés, bármelyik fél (azaz bank illetve ügyfél) indoklás nélkül felmondhatja. Az egy dolog, hogy esetleg 30 vagy 45 napos határidővel, ezt a szerződés illetve ÁSZF szabályozza.


Természetesen a felmondással egyidejűleg ha tartozásod van, akkor rendezned kell, de amennyiben nullázod az egyenleged, minden jogod megvan, hogy felmondd.

2017. márc. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
gondoltam, előbb megkérdezem itt, hátha volt már tapasztalat.
2017. márc. 26. 13:34
 4/8 A kérdező kommentje:

Nincs trtozásom, még a lapról sem szedtem le.

Hogyha nem használom, elásom, akkor nem fognak költségeket felszámolni?

2017. márc. 26. 13:36
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

Ezt tényleg nem értem, miért itt kérdezgeted?

Azt sem tudjuk, hogy milyen szerződést kötöttél, melyik banknál, stb.

Annyit tudok segíteni, hogy ha az OTP-nél kötötted, akkor munkaidőben menj fel az OTP honlapjára és élő chat szolgáltatásban meg tudod ugyanezeket kérdezni. Ott hitelesebb választ kaphatsz.

2017. márc. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

# 2/5 Időpont tegnap 13:34 válasz írója vagyok.


Kérdező, ne haragudj, de nem is reagáltál arra amit írtam, mintha tudomást sem vettél volna róla.



Kötöttél egy szerződést, amit bár én nem látok, de rendre úgy szokott (!) működni, hogy a pozitív hitelbírálattal lép hatályba.

A kártya aktiválása csak a kártya fizikai használhatóságát jelenti, a szerződés anélkül is él.


Ha bármilyen költség felmerül (pl. hitelszámla számlavezetési díj, stb...) azt ráterhelhetik a számlára, amire a hitelkártya kamatai lesznek az irányadóak.


A kártyát hiába semmisíted meg, a szerződés nem szűnik meg.


Be kell menni a bankba és felmondani a hitelszerződést!


Amint tudsz menj be, vidd magaddal a kártyát is, hogy visszaadhasd!


És ne hagyd magad lebeszélni, akkor sem ha mondjuk egy éven belüli felmondásnak díja van.

Mivel nem mozogsz otthonosan a kérdésben, könnyen rosszul járhatsz. Még ha pár ezer forintot ki is kell fizetni (egyáltalán nem biztos) akkor is jobb mint ha figyelmetlenségből vagy hozzá nem értésből adósságod keletkezik amit utána kamatostul fizethetsz vissza.



Hétfőnként a bankok hosszabban vannak nyitva. Ha tudsz, már ma menj be!

2017. márc. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

A kérdező vagyok.

Azóta visszavittem, tanulópénznek veszem, soha többé ilyet!

2017. ápr. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Aláírtad és aláírta a bank képviselője is a hitelkártya megszüntetést?

Mert a szerződés akkor szűnik meg, így onnantól fogva nem keletkezhet tartozásod a hitelkártya szerződésből adódóan.

2017. ápr. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!