Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Elrontott átutalásnál ki a...

Elrontott átutalásnál ki a helyzet?

Figyelt kérdés

Szóval egy banki átutalás hoz valaki rosszul adta meg az adataim, mert a számla tulajdonosa nem én vagyok hanem édesanyám, szóval az ő számlaszámát és az én nevem adták meg az utaláshoz, ami már meg is történt, értelemszerűen a számlára nem jött meg a pénz viszont annak aki utalta se küldték vissza.

Járt már valaki hasonlóan? Tudja esetleg valaki mit lehet ilyenkor tenni?



2017. márc. 28. 12:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Aki utalta a pénzt, hívja fel a bankot, ahonnan utalta a pénzt. Ők tudják, hogy mi történt és tudnak is javítani.

Mivel lett utalva? Saját számlájáról? Vagy ez ilyen befizetős valami?

Mert én ha online utalok a számlámról, akkor rögtön kiírja a rendszer, hogy valami adat nem stimmel. A nevet pedig nem veszik teljesen szigorúan. Pl. cégeknél, szervezeteknél, nem mindig fér ki, nem pont úgy írja be mindenki, aztán mégis megy az utalás rendesen.

2017. márc. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Akinolavssa, ez egyáltalán nem probléma, a név nem számít. Nem nézik, illetve nem törvénytelen más számlájára kérni a pénzwdet.


Az illető simán nem utalta el, vagy más gond lehet.

2020. jan. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!