Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Gyermek nélkül is igényelhetem...

Gyermek nélkül is igényelhetem a csokot?

Figyelt kérdés
Ha használt házat szeretnék venni,de nincsen gyermekem,csak férjem van,akkor egyáltalán nem vehetjük igénybe a csokot?

2017. ápr. 1. 10:59
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Nem igényelheted.
2017. ápr. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
14%
Én gyermek nélkül is adok neked csókot cica.
2017. ápr. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
12%

Hülyeséget beszélnek.

Mi is kettőre írtuk alá.

Háromra nem lehet.

2017. ápr. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De ha aláírom pl 1 gyerekre és mégsem jön össze a baba,akkor gondolom vissza kell fizetni a pénzt. Egy ismerősöm mesélte,hogy valamelyik rokona vett fel valami ilyesmit,aláírták,hogy lesz gyerek,megkapták a pénzt,megszületett a baba,de csak pár órát élt és így vissza kellett fizetniük a pénzt.
2017. ápr. 1. 15:31
 5/7 anonim ***** válasza:
87%

Igen, vissza kell fizetni - ráadásul büntetőkamattal.

Itt olvashatsz róla bővebben:

[link]

2017. ápr. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Amennyiben babát vállal valaki, akkor egy gyermek esetén 4, két gyermek vállalása esetén 8 év van rá, hogy megszülessenek a gyerekek. Akinek már van legalább egy gyereke és vállal még 2 gyereket a 10M Ft CSOK-hoz, annak 10 év alatt kell teljesíteni a vállalást. Aki eléri a 12. hetes terhességet, az már meglévő gyermeknek minősül a jelenlegi támogatási törvény szerint.

Aki nem tudja időre teljesíteni a gyermekvállalást, annak büntető kamattal vissza kell fizetni támogatást.

2017. ápr. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ismét én.

Ha már megszületett, akkor az már "jóváírt".

2017. ápr. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!