Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szeretnék hitelkártyát igényel...

Szeretnék hitelkártyát igényelni, de melyik banknál nyissak ahol alacsony a thm?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 4. 09:26
 1/8 A kérdező kommentje:
Nem valami american express 39%thm-es hitel kártya-ra gondoltam:D
2017. ápr. 4. 09:28
 2/8 anonim ***** válasza:
2017. ápr. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Sehol sem lesz alacsony a THM. Hitelkártyának legfeljebb akkor lehet értelme, ha hónapról hónapra mindig határidőre visszafizeted. Akkor meg mindegy, mennyi a THM.
2017. ápr. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a THM számít, akkor valamit rosszul csinálsz. A hitelkártyát csak úgy szabad használni, hogy határidőre, a teljes tartozásod egyben visszafizeted. Csak a vásárlás utáni visszatérítés miatt van értelme hitelkártyát tartani. Ott is számolni kell, hogy az átlagos költéseid mennyi visszatérítést jelentenek kb, amit szembeállítasz a kártya költségeivel (éves kártyadíj, havi számlavezetési díj, stb) és ha a végén egy kellőképp nagy szám jön ki, amiért már érdemes ezzel vesződni, akkor válts ki kártyát. Csak annyit költs, amennyit betéti kártyával is költenél.


Ha nem így használnád, felejtsd el a hitelkártyát. Butaság azt gondolni, hogy ez biztonsági tartalék, meg jó ha van mihez nyúlni. Ez a legnagyobb önbecsapás, gyakran sírás a vége. Egyébként a THM mindnek 35-40% körül mozog, tehát mocsok drága hitel!

2017. ápr. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az ténleg magas..

Persze arra gondoltam hogy ha kérek egy kártyát akkor minden hónapban határidőre vissza is kell fizetni

2017. ápr. 6. 04:34
 6/8 R_S_T válasza:
100%

#4-esnek van igaza.


Nem mindegy mennyit térít vissza: van amelyik 2-3%-ot, de csak meghatározott összegig; van amelyik csak 1%-ot, de a teljes hitelkeret erejéig.


Automatikus beszedés: van melyik automatikusan beszedi a tartozást (havidíjért cserébe), van ahol magadnak kell utalni, van ahol csak a minimál díjat szedik be automatikusan.


Visszatérítés: van melyik havonta, van amelyik ritkábban írja jóvá a visszatérítéseidet.


Akkor éri meg, ha költesz is róla, így van visszatérítésed.


Ha nem használod, csak viszi a pénzt a havidíj/éves kártyadíj miatt.


Ha külföldön (EU) használnád, akkor AmEx-et nem mindenhol szeretik(pl. Fransziák). Itthon pl ruhaboltok nem szokják elfogadni.


Készpént felvétel TILOS ... akkor azonnal ketyeg a nem kevés kamat.


Gondold meg, hogy tényleg szükséged van-e rá ... megéri-e, és nézz utána a kondícióknak!!!

2017. ápr. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Franz Müller válasza:
A hitelkártya nagyon jó dolog. Persze csak akkor, ha a pénzügyeidet folyamatosan figyeled. Én szinte mindent hitelkártyával fizetek úgy, hogy a betéti számlámról a várható költségekre (rezsi, vásárlás) a szükséges pénzt előre ráutalom. Ha időben az egészet visszafizetem, nincs kamat. Fontos, hogy a hitelkeretet soha ne lépd át, mert azt magas büntetőkamattal jutalmazzák. Legjobb, ha a betéti számlavezető bankodnál nyitod a hitelszámlát, mert úgy a "pénztárcádon" tarthatod a szemed.
2017. ápr. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Tényleg és ha mondjuk 1 hónapot nem használom akkor mi lesz?

Igazából nemtudom hogy jó ötlet-e használni hitelkártyát de kényelmesebb szerintem

2017. ápr. 14. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!