Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miert van az alabbi forgatokon...

Miert van az alabbi forgatokonyv, mikor a penzugyi muveleteim sikeresek?

Figyelt kérdés

2 hete vettem magamnak egy Rolexet ( igaz hasznaltan, de minden papirja meg van 2 ev garancia a kereskedotol es a rolex szervizkonyve is stimmel igybis egy milla folott volt) husvetkor lattak az ismerosomek egy husveti osszejovetelen. Persze egybol latszott a na a ko.csig valamin megint szakitott ( es tenyleg de azota megint mert beesett a forint) pedig Ebbol a tarsasagbol 2 embernek tettem ajanlatott privatban, hogyha adnak x penzt az hozzateszem a sajatomhoz es a az igy kelettkezett nagyobb haszonnak ( ami az o hozzaadott tokejebol jon ezt konnyu kisAmitani) az 50%at odaadom neki. Persze nemet mondtak. De ilyenkor meg megeszi oket a fene.

A minimum osszeg amit mondtam nekik 3 millio forint volt.



2017. ápr. 19. 18:43
 1/4 anonim válasza:

Az biztos, hogy túl nagynak érzik a kockázatot. Ők kívülről látnak téged, nem ismerik a befektetési tudásodat/módszereidet, lehet, hogy úgy gondolják, hogy eddig sikered volt, de bármikor lehetsz balszerencsés (pl. a tőzsdén, ha ott működsz, ha pedig más típusú üzletben, vagy, akkor abban is). Pl. mennyire tudtad velük megértetni, hogy mitől leszel sikeres a jövőben is? Milyen garanciát látnak arra, hogy nem úszik el a pénzük? Egyáltalán: látnak garanciát arra, hogy biztosan (vissza-)fizetsz majd nekik, és nem szívódsz fel a pénzükkel, vagy pedig nem mész tönkre, és esetleg úgy úszik a pénzük?


Így magánemberként elég nehéz befektetőket toborozni, mert egy magánember óriási hátrányban van a bankokkal ill. befektetési alapokkal szemben a kockázati szint tekintetében. A bankok/bef. alapok ismertek (van múltjuk, reputációjuk), tőkeerősek, szabályozott és ellenőrzött ketetek között működnek, működnek befektetővédelmi intézmények (OBA/BEVA), van felügyeleti szerv - ez nagyon nagy hátrány számodra, ha valaki arról dönt, hogy hozzájuk tegye a pénzét vagy hozzád.

2017. ápr. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A full strategy nem lesz kozze hirdetve.

Komolex megkozelitesem van a dolgokhoz. Pl roviden 2004-2007 kozott minden penzem dollarra valtottam, mert akkor 150ft korul volt es nem hittem el hogy egy olyan orszag ami annyi javat birtokol ( most jott a hir hogy a flotta megy esyak korea partjaihiz. Na egy ilyen rombolonegy kisebb orszagot el tud tuntetni a fold szinerol es ebbol van nekik 50

Meg a felhokarcolok... na meggyozodesem hogy nem volt alapja a 150 ft os dollarnak. Mindenki hulye vagy. ... ha nem is ilyen szavakkal. 292 forintnal valtottam be mikor levezettem otthon hogy mennyi lett volna bankban es mennyi lett most...

2017. ápr. 21. 11:38
 3/4 anonim ***** válasza:
Sikeres befektető használt rolexet vásárol. Nem hangzik jól.
2017. ápr. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Csak akkor vesz használt Rolexet, ha ért az órákhoz (is)...
2017. ápr. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!