Csokos, hiteles ingatlan eladása, másik, nagyobb vásárlása céljából?

Figyelt kérdés

Van valaki,aki hasonló cipőben jár?

A mi esetünk:2015-ben vásároltunk ingatlant.Kb 70% önerőből a többi államilag támogatott lakáshitel.A törlesztés folyoszamláról mindig időben megtörténik.

Most mégis nagyobbat szeretnénk,a meglévőt sajnos adottságai miatt bővíteni nem lehet.

Lehetséges a csok-ot visszafizetni majd újból felvenni? Esetleg más megoldás?

És a hitel átvihető másik ingatlanra?

Tudom,hogy nagyon bonyolult,de ha van,aki végigjárta vagy ért hozzá,nagyon megköszönném, ha válaszolna.



2017. ápr. 23. 15:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez az oldal a Ti időszakotokban, 2015-ben vásárolt lakásokra volt érvényes:

[link]


Külön kiemelném ezt a mondatot:


"Kerül-e jelzálogjog bejegyzés a kedvezménnyel érintett lakásra?

Igen, 10 évre a magyar állam javára jelzálogjog, és annak biztosítására elidegenítési és terhelési tilalom kerül bejegyzésre, továbbá ha ezen időszakon belül a támogatással érintett lakás elidegenítésre kerül, úgy a lakásépítési támogatást a támogatott köteles visszafizetni. "

2017. ápr. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nincs jó hírem, mivel a használt lakásokra felvett CSOK-ot a kormányrendelet szerint csak 5 év után lehet továbbvinni másik használt lakásra, ezt azért tudom biztosan, mert a munkámból adódóan pár napja kértem rá NGM állásfoglalást és ezt a választ kaptam. Csak új építésű ingatlanra lehet azonnal tovább vinni a CSOK-ot.

A régi szocpolnál nem volt ilyen megkötés, ez viszont szerintem egy hiba a mostani kormányrendeletben, de amíg ezen nem változtatnak, sajnos ezt kell betartani.

2017. ápr. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindkét válasz hasznos volt
2017. ápr. 23. 21:11
 4/5 A kérdező kommentje:

... Illetve a kettes válasz a pontos,sajnos...

Ránk nézve legalábbis:-(

Sajnos 5 évet nem tudok várni..2 éve vettük a lakást, minél előbb újat szeretnénk venni,ahogy el tudjuk adni a mostanit.

Akkor tehát vissza kell fizetni és nem is vehetjük fel újra?

2017. ápr. 23. 21:14
 5/5 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudjátok újra felvenni, ha nem vártok 5 évet.
2017. ápr. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!