Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Felvett kölcsön a férjen is...

Felvett kölcsön a férjen is behajtható?

Figyelt kérdés
felvettem egy hitelt de nem tudom fizetni.a ház a férjem nevén van .ilyenkor a férjen is be tudják hajtani vagy a házra rá tudják terhelni?

2017. ápr. 23. 18:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
MA van a házastársi hitelek világnapja?
2017. ápr. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
54%
Minek vetted fel ha nemtudod fizetni? Nincs ingyen ebéd igen elvehetik a házatok és mehettek az utcára
2017. ápr. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
96%
Nem élsz vagyonközösségben a férjeddel? Azaz kötöttél olyan házassági szerződést, ami szerint nem éltek vagyonközösségben, vagy a házasságkötés óta a bíróság megszünette valamikor a vagyonközösséget?
2017. ápr. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Igen, behajtható a közös tulajdonban lévő ingatlanon stb. Például inkasszózzák (lezárják) a bankszámlátokat és hozzá se nyúlhattok addig amíg nincs rendezve a hitel. Én tavaly így szívtam meg miközben volt pénzem csak mert nem fizettem be időben. :-(
2017. ápr. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
34%

Ha a férjed különvagyona a háza, arra nem fogják ráterhelni.

Kérdésedből az tűnik ki, hogy még a házasságkötés előtt vetted fel a hitelt?!

2017. ápr. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
57%

Ha a hitel a Te neveden van, a ház meg a férjedén, akkor aligha fognak a házra terhelni....

Arra terhelhetnek ami a tied, és abban biztos is lehetsz, hogy fognak is.

De legalább most tuti megtanulod, hogy addig nyújtozkodj míg a takaród ér.

2017. ápr. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%
A kérdésre a válasz az, hogy igen, a férjen is behajtható, ha bizonyos feltételek teljesülnek. De így válaszolni erre a kérdésre nem lehet. Vagy igen, vagy nem. Sok tényezőtől függ, javarészt attól, hogy mik a válaszaid az előzőekben feltett kérdésekre.
2017. ápr. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
31%
hm
2017. ápr. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
47%

Ha hiteled van, de ingatlanod nincs, és a férjed tulajdonában lévő ingatlant nem vontad be a hitelezésbe, akkor a férjed ingatlanához senkinek semmi köze. Tök mindegy, hogy a férjed, vagy sem.


Csak a Te tulajdonodban lévő vagyonra teheti rá a hitelező a kezét. Ha közös a bankszámlátok, akkor arra is, ugyanis nem kell vizsgálni, hogy kinek a jogán kerül rá pénz. Inkasszálható, mivel bankszámla tulajdonos vagy benne Te is. De ha külön bankszámlátok van, akkor logikusan a férj számlájához nincs köze.

2017. ápr. 24. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Történet tanulság: soha ne vegyél el senkit/ menj hozzá valakihez, akinek van valamiféle hitele, mert még téged is megszivathat vele...

(lásd a kérdezőt, aki már a férje lakását használná fedezetként)


gonosznak hangzik, de igaz.

2017. ápr. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!