Szerintetek normalisak?

Figyelt kérdés

Elvesztettem a bankkartyamat de direkt nem tiltottam le, mert az 10.000 Ft es ugyse hasznaltam. Erre valaki megtalalta, betelefonalt es letiltotta a bank es 10.000-ra megterheltek a szamlamat. Eldontottek helyettem! En nem kertem hogy 10ezerert letiltsak. Es akkor a duma hogy az en erdekem blabla.

Tortent veletek hasonlo?



2017. máj. 3. 11:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindent lehet felsorolni ami miatt helyesen jártak el és nincs miért felháborodnod.


A kártya a bank tulajdona. Az ÁSZF-ben minden bizonnyal benne van, hogy az elveszett kártyákat le kell tiltani. Sőt az ügyfélnek kötelessége azonnal jelezni a bank felé ha elvesztette, tehát éppen te sértetted meg a szerződést, bár ez így nem válik egyértelművé a bank számára, ha csak te nem mondod, hogy tudtál róla, hogy eltűnt.


A banknak kötelessége letiltani a visszaélések elkerülésére.

Hogy nincs rajta pénz és nem is lesz, azt csak te tudhatod. A bank nem. Lehet, hogy még aznap érkezik rá pénz, amit a megtalált kártyával valaki ellophat.


Ha nem tiltanák le a kártyát, akkor sértenének szabályt.


Akkor lehetnél felháborodva, hogy az érdekeddel ellentétesen, nem óvták a rájuk bízott pénzedet, ami a kötelességük.


Szerintem ennyi elég is, de lehetne még folytatni.



Amúgy dombornyomott kártyád volt? Általában azt ilyen drága letiltani.

Az ilyen kártyákat pedig lehet használni régi offline terminálokon is, úgy is, hogy az elfogadás során nem látszik azonnal hogy van-e rajta fedezet. Tehát letiltás nélkül akkor is vissza lehet élni vele, ha nincs a számládon pénz.

Ez kinek a kára legyen?

2017. máj. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az előző jól írta.


A 10 000 ft-os díjban valószínűleg már benne van az új kártya díja is.

Melyik banknál vagy?

Mert van ahol benne van, de ahhoz a letiltást követő talán 60 napon belül kell újat igényelni.

2017. máj. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Ezek nem úgy gondolkodnak mint a normális emberek, nem érdemes velük közösködni sem. Se hitel, se semmilyen felesleges szolgáltatásra nem szabad velük szerződni. Fizetés és a rezsiszámlák miatt kell egy netes számla oszt annyi. A megtakarítást az államkincstárba és több kapcsolat nem kell velük. Egy borsodi cigány uzsorás, jobb mint egy öltönyös magyar bankár. Mondom én, akinek soha nem volt semmi hitele és nem károsodtam miattuk.
2017. máj. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó válaszoló.

A kérdésre vagy a korábbi válaszokra nem sikerült reagálni?


Mit gondolsz, nem kellene letiltani egy kártyát amit a birtokosa elvesztett? Az lenne a normális gondolkodás ha egy pénzintézet kockáztatná a náluk kezelt pénz biztonságát?

2017. máj. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!