Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik banknál érdemes ma...

Melyik banknál érdemes ma számlát nyitni?

Figyelt kérdés
Olyan bankot keresek ahol ingyenes a szmlavezetés. Nincs az, hogy havonta, hetente, naponta levonnak 10-20-1000 forintokat. Visa vagy maestro legyen mindenképp és külföldöni is lehessen használni. Köszi.

2017. máj. 28. 13:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Minden banknàl van ingyen szàmlavezetés, megfelelő feltètelek teljesülèse mellett. Àltalàban legalàbb havi 150.000 Ft beèrkező jövedelem ès legalàbb havi 4-6 utalàs/csoportos beszedèsi megbízàs. A VISA/Mastercard kàrtyàknak pedig egy èvben egyszer van dìjuk olyan 6000-8000 Ft/èv.
2017. máj. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Gránitbanknál ingyenes a számlavezetés feltétel nélkül.


Ha 24 év alatti vagy akkor meg az OTP Junior.

2017. máj. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ma alapvetően egyiknél sem. Banki nyitvatartás csak hétköznap van.
2017. máj. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egyébként nekem nem junior számlám van, de biztosra veszem, hogy átutalások után ott is ráterhelik az ügyfélre a tranzakciós adót.
2017. máj. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
30%

"Egyébként nekem nem junior számlám van, de biztosra veszem, hogy átutalások után ott is ráterhelik az ügyfélre a tranzakciós adót."


Az a gáz ahol nem terhelik rá. Mert ott a többi ügyfélre terhelik.

2017. máj. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
4%
Egyiknél sem érdemes, de muszáj.
2017. máj. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%

Erste Privilégium számlacsomagokat nézd meg.


[link]


Itt a 2.5. számú melléklet. Szerintem ez nagyon kedvezményes.

A havi elvárt jóváírást lehet teljesíteni úgy is, hogy a családban oda-vissza utaljátok a pénzt, nem muszáj munkabérnek lennie. Tehát bárki igénybe tudja venni.


A legtöbb szolgáltatás ingyenes.

2017. máj. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
35%

Nekem már 3 éve van Gránitos számlám. Nem bántam meg! :)


Előtte már sok banknak voltam ügyfele, ez előtt legutóbb az Erstenek.

Elegem lett abból, hogy folyamatosan szinte már pár havonta emelgették a számlavezetési díjat. Több tízzer forintot fizettem évente a semmire. Emellett banki kamat a bent lévő pénzemre szinte nulla.

De a biztosítékot végül az verte ki, mikor már másodjára csinálták meg azt, hogy küldtek egy levelet, melyben hivatkoznak egy több évvel azelőtti feltételre, amit most felülvizsgáltak és visszamenőleg másképp kell értelmezni. Ezért utólag egy összegben vonnak le több ezer forintnyi utólagos díjat. Aztán a levélben egy oldalon keresztül részletezték, hogy ha arra a néhány ezer forintra nem nyújtok a számlámon fedezetet a levonáshoz, hogy fognak beperelni ilyen-olyan jogszabályokra hivatkozva.

Na ebből lett elég. Átmentem a Gránithoz. Ott soha nem volt még ilyen. Nem kerek 150.000-et, de vésztartaléknak mindig van 100.000Ft a számlámon, így semmit nem fizetek számlavezetésre. A lekötött pénzemre mindig jó kamatot fizetnek. (Már a mai viszonylatban persze.) Sőt, egyszer még az elején volt olyan, hogy olyan lekötésbe raktama pénzemet, aminek az volt a feltétele, hogy X Ft-ot kell havonta kártyával vásárolni. Nem volt egy nagy, teljesíthetetlen összeg. Nem emlékszem pontosan mennyi, de kb 20.000Ft körül. A lekötés alatt nem figyeltem és az egyik hónapban csak pár forinttal maradtam el ettől. Talán csak 19985Ft volt a költés. Ennek ellenére küldtek egy levelet, hogy ugyan nem járna a kamat, de méltányosságból megadják és legközelebb figyeljek jobban. Nem negy összeg a bank költségvetésben, de szerintem max korrekt gesztus volt a részükről. Az Ersténél ilyen estben fityiszt mutattak volna és a képembe röhegnének, hogy nem fizetnek lófarkat sem.

Szóval én teljesen elégedett vagyok velük, csak ajánlani tudom. :)

2017. jún. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Gránit :)
2023. jan. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!