Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nem értem a hitelkártyát....

Nem értem a hitelkártyát. Lehet belőle baj?

Figyelt kérdés

Nyárra szeretnék fiatalabb, megbízható autót venni.

1.500.000 körül mozognak azok amiket kinéztem.

19 éves vagyok, így a bank nem ad személyi kölcsönt.

1 éve dolgozok és a kártyára kapott rendszeres jövedelmem 130.000Ft.

Nem szeretnék Maximum 200.000 forintot felvenni, és ez tényleg a teteje.

Ezt a 200.000et 2 hónap alatt tudnám összeszedni, mert kézbe is kapok egy kis pénzt és az elég szűkösen a hónapban így 100.000 fölött eltudok rakni.

Korom miatt a kártyahitelt ajánlja a bank.

De nem tudom hogy van a kamat.

200.000et 1 hónapban nem tudok visszafizetni. Erre a 200ezerre számolják a havi 40%kamatot vagy azt évente? Szobakerult az Amex illetve a sima kartyahitel


2017. máj. 31. 10:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha a 200.000. Ft-ot, amire szükséged van, 2 hónap alatt össze tudod spórolni a fizetésedből, akkor miért kéne hitelt felvenned? Összegyűjtöd a pénzt és utána veszel autót.

Hitelkártyát ne válts ki, felesleges. Normál, dombornyomott bankkártya jó, mindenhol elfogadják, pl. Visa.

2017. máj. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia :-)

Én a helyedben elsősorban a folyószámla -hitelkeretet próbálnám meg. Az olyan, hogy ha felhasználod a keretedet, de következő hónapban a felét vissza tudod fizetni, akkor csak a felére számol kamatot - így mindig kicsit "feljebb tudod tölteni".

Pl. 300 ezer ft lenne a hitelkereted, ebből felhasználsz 200 ezret, az első hónapban mínusz 200 ezer ft, erre számolnak hitelkamatot, DE! megérkezik a fizetésed, ekkor rámegy a 130 ezer ft, tehát már csak mínusz 70 ezren állsz, bár igaz, hogy ekkor még csak hó eleje van. Ha ebben a hónapban csak 30 ezer ft-ot fogsz felhasználni a fizetésedből, akkor hó végére mínusz 100 ezer ft -on áll a hitelkereted - már nem 200 ezerre, hanem csak 100 ezerre számolják a hitelkamatot. Ha következő hónapban megint csak 30 ezret használsz fel, akkor 2 hónap alatt majdnem 0-ára kerültél - azért csak majdnem, mert a hitelkamatot is ki kell fizetni.

Arra kell csak nagyon figyelni, hogy ne "ússz el" azzal, hogy "Ó, van hitelkeretem, mindegy, mennyit költök, van még "hely" (pénz) rajta.


A másik, amivel nem tudom, tisztában vagy-e? Nem csak a gépkocsi árát kell kifizetni, de lesz átírási költség, kötelező felelősségbiztosítás, stb - szóval onnantól nem csak a hitelt kell fizetned, de az autó fenntartását is, ami MINIMUM havi 30 ezer ft (benzin, stb.) - szóval egy autó megvásárlásával DUPLA KIADÁSAID LESZNEK.

2017. máj. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2-es vagyok és teljesen egyet értek az első válaszoló azon részével, hogy ha 2 hónap alatt össze tudod rakni, akkor inkább hitel nélkül vedd meg. Tudom, jön a nyár, jó lenne minél hamarabb :-) , de, mint írtam, tetemes kiadásaid lesznek ezután.
2017. máj. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igazából a nyár utolsó 2 hónapjában lennének 300 kilóméteres útjaim, de nem szeretném az utolsó pillanatra halasztani. Ebbe az összegbe ezek bele vannak kalkulálva, illetve még egy 100.000 is esetleg valami nagyobb problémára, igaz szerelvel megyek kocsit nézni de soha nem tudni.

Lehet édesanyámtól is tudok ennyit nincs szükség hitelre. Csupán azt szeretném ha valamiféle hitelt veszek fel, akkor azt ne fel évig fizessem.

Folyoszamlahitelt nem tudom igényelhetett e

2017. máj. 31. 10:35
 5/7 A kérdező kommentje:
Szerelovel megyek kocsit nezni*
2017. máj. 31. 10:42
 6/7 anonim ***** válasza:

A hitelkártyának van a legmagasabb kamata, nehogy beleszaladj!

1 éves munkaviszonyra már adnak a bankok rendes személyi kölcsönt, pláne ha csak kis összegről van szó (200 ezer az kis összeg). Ha a te bankod épp nem akar, akkor menj másik bankhoz, de a hitelkártyát felejtsd el, csak a jutalék miatt ajánlották, ők járnak jól vele!

Egy személyi kölcsönt megkapsz évi 10% körüli kamattal, míg a hitelkártya legalább 25-30%

Melyik banknál akartál rád sózni?

2017. máj. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Folyószámla hitelkeretből vagy hitelkártyával őrültség autót venni, akár csak részben is. Nagyon magas kamatot számítanak fel. Használt autókra is lehet hitelt felvenni, ami sokkal jobb kamatozású. Az elsődleges cél szvsz az lenne, hogy ne kelljen hitel a vásárláshoz, vagy inkább halaszd el későbbre. A nyári végi útjaid nem érnek ennyit, gondolom nem munkaügyben kell sürgősen utaznod.


És nem, tényleg nem érted a hitelkártyát, szerintem maradj tőle távol.

2017. máj. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!