Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nagy mennyiségű (nagyjából...

V8asbéka kérdése:

Nagy mennyiségű (nagyjából 4-5 kilogrammnyi) aprópénzt, körülbelül 12-13 ezer forint értékben hol tudok egyszerre beváltani?

Figyelt kérdés
Vagy papír pénzzé szeretném tenni, vagy bankszámlára fizetni, mindkét esetben kíváncsi lennék a költségekre is, meg milyen limiteket szabnak az ilyen cselekedetekre. (OTP-nél bankolok)

2017. jún. 11. 21:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne, nekem kb 2,5 kg apróm van 9 ezer ft értékben.
2017. jún. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
posta
2017. jún. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Címletenként alkalmankènt 50 db-ig ingyenes.
2017. jún. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
rezsit fizethetsz belőle, ha rolnizva van, ötvenesével címletenként.
2017. jún. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
az ingyenes
2017. jún. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ilyen nagy mennyiségben-ha Bp.-i vagy akkor a Nemzeti bank hátsó bejáratánál van a lakossági pénzbeváltó hely,szerintem ott ingyenes és rolnizni sem kell.
2017. jún. 12. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem beváltani kell, hanem valamilyen szolgáltatást (csomagfeladás), vagy csekket ezzel kell fizetni! A posta, és a bankok kötelesek a nagyobb mennyiségű aprót is fizetésül elfogadni.


[link]

2017. jún. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ahogy a 7-es írja, egyszerűen csak fizetni kell vele. Amúgy, kisboltokban is örömmel veszik az aprót, nem egyszer fizettem ezreket 5-10-20-50-100 forintos érmékkel és úgy örültek nekem mint a kutya a farkának...
2017. jún. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

#7 elméletben, gyakorlatban meg az otps piszkosul modortalan hölgyike közölte velem, hogy "törvény szerint 20%-ot le KELL vonjon kezelési költségként". Nereménybetétkönyvet akartam volna 13000 forintom volt nagyrészt 100 és 200 érmékben, egyikből se volt, kis címletekből se volt nagyon 50 darabnál több, talán csak 5 és 10 érmékből. Kiröhögtem. Adtam neki némi jogszabályismertetőt és közöltem, hogy a szomszéd bankban fogom tartani a pénzem. Erre az volt a válasza, hogy ott nincs nyereménybetétkönyv.


Telefonos ügyfélszolgálat szerint, bankfiók döntése. Nekem meg FHB nyereménybetétkönyvem lett és azóta is oda hordom azt a pénzt, amit erre szánok. Sokszorosa annak a marék aprónak.

2017. jún. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nézd #9-es, ha a "hölgyike" ezt mondja neked, akkor kérd meg, hogy a fiókvezetővel szeretnél beszélni, és a panaszkönyvet is szeretnéd. A felügyeleti szervük az MNB honlapján ugyanis te mást olvastál, és ennek a végrehajtását el is fogod érni, még akkor is, ha ez nekik nem tetszik.


Jogaim pontos ismeretében még sosem fordult elő velem, hogy a "hölgyike" főnöke ellentmondott volna nekem.

A "hölgyikék" jönnek-mennek, de a főnökök féltik az állásukat...

2017. jún. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!