Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A fogyatékos ügyfelek miatt...

A fogyatékos ügyfelek miatt van a bankoknak rossz híre?

Figyelt kérdés
Én azt látom, hogy 10-ből 7 ember el sem olvassa, hogy mit ír alá, nem kérdez, nem jár utána, csak aláírja a papírt. Utána meg jön sírni a gyk-ra, hogy őt átverték, szemét bank stb. Én 10 éve vagyok egy bank ügyfele, már hitelem is volt náluk, mégsem vertek át, mindig átolvastam mit írok alá, kérdeztem, utánajártam. Miért ilyenek az emberek?
2017. jún. 15. 17:45
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

Tedd össze a két kezed.

Én már nem egyszer a Pszáfot hívtam meg a Békéltetőt, mert volt, hogy a saját pénzem nem adták ki.

2017. jún. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Na ott a pont a kérdezőnél. Nem hogy a banki szerződéseket, de még egy internet vagy telefon előfizetést se tudnak értelmezni, aztán meg pampognak, ha valami nem úgy van, ahogy nekik tetszik, holott aláírták. Tájékozódni kellene elsősorban...
2017. jún. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
46%
#1 mi történt?
2017. jún. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%
Részben. Viszont nemegyszer egyoldalúan módosítgatnak a feltételeken.
2017. jún. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
61%

Mert sajnos az emberek kb. 70%-ka funkcionális analfabéta. Nem tud értelmezni egy szerződést vagy egy hirdetményt, mert sajnos a Való Világ meg az Éjjel-nappal Budapest nem ezeket a készségeit fejleszti.

Csak itt, a gyk-n minden nap megjelenik egy szerencsétlen, aki megkérdezi, hogy hogyan lehet "pénzt rakni" a bankkártyára. Egy összetett mondat értelmezése sokaknak már feladja a leckét.

Az pedig, hogy az interneten utána lehet olvasni mindennek, a bankok honlapján minden információ elérhető, csak keresni kell - na ez már végképp magas léc. A magyar internethasználók nagy része odáig jut el szellemileg, hogy megtanul naplementés Coelho-idézeteket megosztani a Facebookon.

2017. jún. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
71%

Hiába olvasod el, hiába értelmezed, egyoldalú szerződésmódosításra törvényes joguk van, neked meg 5 munkanapod arra, hogy ne fogadd el és minden felvett Ft-ot kamatostul visszafizess, különben életbe lép.


Így lesz az akciós 2,3%-os autóhitelből 12,5%-os, a fix árfolyamosból árfolyam követő.


Mivel 5 munkanap alatt nem sikerült másik bankot találnom, aki átvenné a hitelt az eredetihez közeli feltételekkel, a legközelebbi amit találtam : árfolyamkövető 9,8%-os volt, de annál is 30 nap lett volna az átfutási idő, tehát bőven kicsúsztam volna az idővel.


Így az 1,4m-ra 3,8-at fizettem vissza az eredetileg tervezett max. 1,7m helyett. Nem én vagyok az egyetlen akit így megsz***pattak, a nevükben is írom nézz magadba és ne légy tapló, hiszen elvileg nem vagy gomba!

2017. júl. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!