Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Külföldi címre átutalás K&H...

Külföldi címre átutalás K&H bankon keresztül? Swift kód hova?

Figyelt kérdés

emailben megkaptam az adatokat:


SWIFT code: CITIHUHX


Account number only for domestic bank transfers: 10800007-04703073-00000000


Account details: Wizz Air Hungary Kft


Account number only for international bank transfers: HU24 1080 0007 0470 3073 0000 0000


Account details: Wizz Air Hungary Kft


Confirmation number: xxxxxx


When making the bank transfer, please indicate the 6 characters confirmation code of the reservation (and only those 6 characters) in the first comment field. If further comment fields are available, please indicate the full name of the first passenger in the booking. If only one comment field is available, ONLY enter the confirmation code. If the information entered in the comment field does not match the information of the booking we will not be able to identify the reservation and it will be cancelled.


---> Kedvezményezett neve:

számlaszáma:

közlemény:

más nevében történő utalás adatai:

más nevére tört. ut. adatai:

extra paraméterek megadása:


<-- ilyen lehetőségek vannak a kh nál.

gondolom:

Kedv. neve: wizz air

számlaszáma: HU24 1080 0007 0470 3073 0000 0000

közlemény: xxxxxx


de a swift kódot azt hova kell írni?



2017. jún. 20. 19:26
 1/7 Koplárovics Béci ***** válasza:

Nehogy külföldi utalásként indítsd.


"Account number only for domestic bank transfers: 10800007-04703073-00000000 "


Ez egész pontosan azt jelenti, hogy bankszámlaszám belföldi utaláshoz. Erre a számlaszámra indíts egy sima belföldi forint utalást. A végén 8db 0 van, csak az oldal kijavítja.

2017. jún. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ohh értem ! És a swift kód? azt hova kell írni? :/
2017. jún. 20. 19:31
 3/7 anonim ***** válasza:

De miért lenne ez külföldi címre???

Két számlaszám van megadva. Egy belföldi és egy külföldi. Neked a belföldire kell utalni.

A SWIFT kód a külföldi utaláshoz kell.

A közleménybe a corfirmation code-t írd be. És ha kifér, akkor az utas nevét.

2017. jún. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát én nem tudom, ilyen utalást még életemben nem vittem véghez x"D Azért kérdeztem :) Utalni már utaltam persze online, de akkor konkrétan meg volt adva minden, mit hova stb.
2017. jún. 20. 19:35
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyébként csak érdeklődés, de : mikor kellene a küföldi/internat. címre küldeni és swift kódot használni?
2017. jún. 20. 19:36
 6/7 A kérdező kommentje:

Ahh már megvan!!


Köszönöm szépen a segítséget!!!!

2017. jún. 20. 19:41
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor kellene külföldi utalást csinálnod, ha a te a számlád ahonnan utalsz és a Wizzair számlája amire utalsz nem ugyanabban az országban működő bankoknál lenne.


A magyar K&H és a magyar Citibank között belföldi utalást kell csinálni.


Meg van minden szükséges adat.


Kedvezményezett neve: Wizzair Hungary Kft

Számlaszáma: 3x8 karakteres, amit bemásoltál.

Összeg nyilván egyértelmű.

Közlemény: a leírásodban benne van, hogy a foglalási kódod kell és csak akkor ha több mező is van a közleménynek mehet a másodikba az utas neve. (több utasnál az elsőé)


Ezt el ne rontsd. Jobb lenne inkább ha csak a foglalási kódot írnád be.

2017. jún. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!