Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megtakarítási számlát összeköt...

Megtakarítási számlát összeköthetek pénzforgalmi számlával?

Figyelt kérdés

Ha a megtakarítási számlám a lakossági számlámmal van összekötve, tehát a lakosságiról tudok átvezetni díjmentesen a megtakarítási számlára, ugyanezt megtehetem, hogy a pénzforgalmi számlát is ilyen módon bekötöm, hogy az azon lévő megtakarítást jutalék nélkül tudjam a befektetésire átvezetni?


Mind egy banknál van.


Mert jelenleg csak úgy tudom, hogy átutalom a pénzforgalmi számláról a pénzt a lakosságira egy csomó jutalékért, + tranzakciós adóért, majd a lakosságiról tudom csak díjmentesen átvezetni a megtakarításira.


Ki szeretném hagyni a felesleges és költséges lakosságira való átutalást, és egyből a pénzforgalmiról a megtakarításira vezetném át.



Lehetséges ez?



2017. júl. 22. 21:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Bankod kéne mwgkérdezni
2017. júl. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem volt megtakarítási számlám, és bankon belül ingyenes volt az átvezetés akár a megtakarításiról a lakosságira, akár fordítva utaltam.
2017. júl. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

2-es, a pénzforgalmi számla tulajdonképpen a vállalkozói számla, tehát a kérdező azt kérdezi, hogy a vállalkozói számláról tud-e utalni megtakarításira, a lakossági számla kihagyásával.


Kérdezőnek: az OTP-nek pl. van vállalkozói számlához megtakarítási számlája, de mivel nem írtál bankot, így tényleg Neked kell megérdeklődnöd a bankodnál.

Annyit tudok még segíteni, hogy már néhány banknál van, pl. OTP-nél is - munkaidőben - online chat szolgáltatás, így nem is feltétlenül kell bemenned a bankfiókba, megkérdezheted úgy is (már ha van a bankodnak ilyen)

[link]

2017. júl. 23. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

kulcsszóba írtam hogy erste, de kihagyta ezek szerint.


Igen, utolsó, Te értelmezted jól a dolgot. Köszönöm a választ!


Felhívom őket persze, de...

Nagyon sokat kell telefonban várni, 20 perc minimum sajnos, e-mailre nem válaszolnak, az ERSTE-nél sok minden mellett botrányosan rossz a kapcsolatfelvételük, és a személyes ügyintézés is problémás, még szinte nem volt olyan eset, hogy ne tájékoztattak volna félre a banki ügyintézők, attól függetlenül, hogy mindig igyekszem új fiókot választani, hátha ott rutinosabb dolgozók vannak.


Ritkán kell bemenni személyesen, de olyankor mindig csalódok bennük, mert később mindig kiderül, hogy ezt nem tették hozzá, meg azt értelmezték félre. Nem akarom bántani őket, mert biztos stresszes a napi munka, sok mindent kellene fejből tudni, de hát mindig mi szívjuk meg, amikor fizetni kell... :(


Nem hiszem, hogy az OTP jobb lenne, de előbb utóbb ott kell hagyjam az ERSTE-t, túl sok kárt okoztak már.

Magyarósi Csaba videója is megerősítette ezt a képet, hogy ez tényleg egy ilyen balfék banda.


OTP-nél is volt közvetett módon ügyintézésem, pocsék volt a több órás várakoztatás. Raiffeisennél hasonló a tapasztalatom, és a CIB banknál is voltam korábban, ott a netbank nem volt kifinomult, ahogy az ERSTE-nél sem az, és nem is törekszenek arra 10 éve, hogy egy kényelmes testre szabható beállítható netbank felületet hozzanak össze.

Elnézést a kissé mellékszál miatt, csak leírom miért hatékonyabb néha fórumokból tájékozódni, pláne hétvégén :)


Lényeg a lényeg van remény rá, hogy a vállalkozói számláról közvetlenül vezessek át megtakarítást.


Köszönöm szépen!

2017. júl. 23. 17:22
 5/12 anonim ***** válasza:

Nemnlehet megcsinalni. Mondjuk a könyvelőd arcát is megnézném, ahogy a vállalkozói számládról a lakossági befektetési számládra pakolod a pénzt.

Nekem egyébként az erste netbankja kifejezetten tetszik. Mondjuk a telebank elérhetősége és az ottani ügyintézők "tudasa" kritikán aluli.

2017. júl. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Bocs, de ezt nem értem. Miért ne tudná egy Egyéni Vállalkozó pl. KATA-s kivenni a bevételét a pénzforgalmi számláról, amivel aztán azt csinál amit akar?


Mondjuk átrakja a lakosságira, onnan meg megtakarítási számlára.


Ez nekem magas, bár tény, hogy nem vagyok könyvelő :)

2017. júl. 24. 03:36
 7/12 anonim ***** válasza:

5-ös, a KATA-s vállalkozó nem köteles pénzforgalmi számlán vezetni a bevételeit (még, de állítólag jan.1-től kötelező lesz), s mivel nincs költségelszámolása sem, se nem tételesen adózik, így a havi 50/25 ezer ft adó befizetése után azt csinál a fennmaradó összeggel, amit akar - ergo, úgy utalja át a pénzét és oda, ahová csak szeretné :-)


Kérdező, nyugodtan utalgathatsz :-) És amint írtam, az OTP-nek van chat szolgáltatása - nem muszáj bemenni bankba és ott órákig várni. Na persze, ha ott kötsz szerződést, akkor igen :-)

2017. júl. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ez azért érdekes, mert annak idején kötelező volt a pénzforgalmi számla EV-ként, pár évvel ezelőtt. Ez most komoly, hogy teljesen feleslegesen vezettem pénzforgalmit az elmúlt években?
2017. júl. 24. 17:13
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha tételes költségelszámolásban vagy, akkor kötelező - KATA-s vállalkozóknak csak akkor kötelező, ha a munkaügyi Központ támogatásával kezdi a vállalkozást is akkor is csak a szerződésben előírt időig kötelező (amíg szól a szerződésed a Munkaügyi központtal)


6 éve vagyok vállalkozó, kb 3 éve megszüntettem a vállalkozóit, amikor megtudtam, hogy KATA-snak nem kötelező, így azóta a lakossági számlára jön a bevételem :-) Megspóroltam vele a 3 év alatt kb. 100 ezer ft-ot :-)

2017. júl. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Na akkor erről lehet szó, nem is tudtam ezt a részét. Köszi!
2017. júl. 24. 19:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!