Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha napjainkban valaki hitelt...

Wolferl kérdése:

Ha napjainkban valaki hitelt vesz fel banktól ingatlanra, akkor a bank küldhet ki értékbecslőt a megvásárolni kívánt ingatlan értékbecsléséhez?

Figyelt kérdés
És ilyenkor a lakás eladójának kötelessége beengedni a vevő banki értékbecslőjét, hogy felmérje a megvenni kívánt ingatlant?

2017. júl. 23. 19:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%
Nem kotelessege, csak ha meg akarja kapni a hitelt. Azert ne felejtsd el, hogy te kersz 'szivesseget' a banktol, ugyhogy nem te diktalod a felteteleket.
2017. júl. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Bocs, lehet, hogy nem fogalmaztam világosan. Én vagyok az eladó. A vevő hozni akar értékbecslőt az ingatlanomhoz. Beengedjem? Vagy csak a foglalózás után?
2017. júl. 23. 19:41
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
Persze, hogy engedd be! El akarod adni az ingatlant, nem? Ha nem engeded be, akkor le fog lépni a vevő teljesen jogosan.
2017. júl. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%

Természetesen nem vagy köteles beengedni.


De az érdeklődő sem köteles megvenni az árult ingatlanodat.

2017. júl. 24. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
29%
Bank szerződéskötés előtt nem küldd értékbecslőt. Ha még nincs foglaló akkor szerződés sem gondolom.
2017. júl. 24. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Estádio de Felchút ***** válasza:
88%

Koma, ne legyél már buta.

Árulni akarod az ingatlant, vagy eladni? Ne félj, az értékbecslő nem fog megdugni a spájzban.

2017. júl. 24. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%

01.48-as, tévedsz, nagyon sok bankban van lehetőség előzetes értékbecslésre Adásvételi Szerződés nélkül.

Az Eladónak is érdeke az együttműködés ilyenkor, hiszen így van esélye eladni az ingatlant a vevőnek.

2017. júl. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
75%
Nekem az a gyanúm, hogy a kérdező át akarja verni a vevőt, és attól tart, hogy az értékbecslő megmondja, hogy az ingatlan nem ér annyit, amennyit kér.
2017. júl. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 xswerdy ***** válasza:
75%
Ha hitelt szándékozik felvenni a vevő, akkor az ügyvéd bele szokta írni a szerződésbe, hogy az eladó köteles beengedni az értékbecslőt. Előzetes értékbecslést azért kérhet a vevő, hogy tudja, hogy egyáltalán mie számíthat. Meg lehet tagadni, de akkor nem fogja megvenni.
2017. júl. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
91%
Hát, én kábé addig lennék érdeklődő az ingatlanodra, amig nem közölnéd ezt velem. Ha nincsen vaj a füled mögött, semmilyen észérv nem indokolja, hogy ne akard beengedni az értékbecslőt én nem egészen biztosan nem szeretnék csontvázakat a még ki nem fizetett spájzomba sem. Rengeteg eladó ingatlan van, keresnék olyat, ahol ez nem akadály.
2017. júl. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!