Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen mértékű lehet kb. egy...

Szabó Szabolcs 73 kérdése:

Milyen mértékű lehet kb. egy bank által felszámolt közjegyzői felmondási díj végtörlesztéskor?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szòval volt egy 3 milliòs jelzàlog hitelem az Erstènèl ami sajnos vègrehajtàsra került. Vontàk is a fizumbòl vastagon ès ment hozzà a vègrehajtòi jutalèk is. Most vègtörlesztettem a maradèk kb. 1,2 milliòt egy összegben ami egyèbkènt màr csak kèsedelmi kamat volt, erre a bank hozzá csapott mèg 311 ezer Ft-ot közjegyzői felmondàs dìja cìmen. Szerintetek reàlis lehet ez a brutàl összeg vagy kezdjek reklamàlni hogy valamit elìrtak?

#Közjegyzői dìj #vègtörlesztès
2017. júl. 27. 20:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom értelmezni ezt a díjtételt.

Pontosan mire vonatkozik?

2017. júl. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem tudom. Eleve bonyolult volt hozzàjutni mennyi az aktuàlis pontos követelès. Tudtam hogy kb1.2 M körül jàrok. Aztàn amikor nagynehezen megküldtèk felsoroltàk hogy

tőke tartozàs 0

ügyleti kamat 0

kèsedelmi kamat 1.186.346

dìjtartozàs 0

k.jegyzői felmondàs dìja 311.742

De a Miskolci fiòkban nam tudnak semmi infot adni, nekem meg gyorsan be kellett fizetni mert zàròra volt

2017. júl. 28. 00:20
 3/4 xswerdy ***** válasza:
szerintem arról van szó, hogy a közokiraba foglalt bérleti szerződést felmondják nemfizetés miatt, és a közjegyző ellátja azt a szükséges záradékkal. Hogy ennek a díja reális-e, nem tudom, soknak tűnik. De lehet, hogy nem csak a magánaka közjegyzőnek a költsége van ebben benne, hanem a bank ezzel kapcsolatos ügyintézése is.
2017. júl. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi. Èn is erre gondoltam, csak az összeget sokallom. Közj. dìjaknàl olyan 1-2 szàzalèkokròl olvastam. Persze èn hibàztam annak idejèn de ezèrt fizettem màr egy csomò kèsedelmi kamatot, vègrehajtòi dìjat. Ezzel az erővel azt is mondhatnàk hogy plusz mèg 600.000 hòkuszpòkusz. Ahelyett inkàbb elengedhettek volna egy picit a kamatbòl.
2017. júl. 28. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!