Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megtehetem, hogy egy TESCO-s...

Megtehetem, hogy egy TESCO-s zacskónyi aprót odaszórok az ügyintézőnek a bankban, hogy utalja fel a számlámra?

Figyelt kérdés
És ugyanabban a bankban kell az aprót odaadni, amiben a számlámra van, vagy bemehetek és ráutalják pl egy K&H-nál is, ha OTP-s számlám van? És ha igen, mennyibe kerül?
2017. aug. 20. 22:23
 1/9 A kérdező kommentje:
*számlám van
2017. aug. 20. 22:25
 2/9 anonim ***** válasza:
Csak ott fizethetsz be, ahol a számlád van. Utaláshoz külön megbízás kell.
2017. aug. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Max 50 darabot fogadhat el ugyanazon címletből. Tehát a zacskó apródat a hajadra kenheted a bankban, Pénzváltást a postán végeznek "címletváltás" néven.
2017. aug. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. És a postán rózsaszín csekkel be tudom fizetni a számlámra?
2017. aug. 20. 22:49
 5/9 anonim ***** válasza:
57%
Persze, postán lehet. A sorban utánad következők ugyan péppé vernek, de nem ez volt a kérdés.
2017. aug. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%
Postán valóban lehet, de az azonos érméket 50 darabonként le kell válogatni, szóval az odaadom szatyorban dolog nem fog menni.
2017. aug. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Régen csak rollnizva fogadták be a nagy mennyiségű aprót.

Szerintem ma sincs másképp.


A Magyar Posta az elmúlt hónapokban jelentkező ügyféligényeknek megfelelően 2016. május 5-től a lakossági ügyfelek számára díjmentessé tette a pénzváltást meghatározott darabszám és értékhatárig. A lakossági ügyfelek alkalmanként legfeljebb 200 ezer forint összeghatárig maximum 10 darab nagycímletű bankjegyet (20 ezer és 10 ezer forintos bankjegyek) legfeljebb 30 darab kisebb címletű bankjegyre (10 ezer, 5 ezer, ezer és 500 forintos címletekre) ingyenesen válthatnak át a postafiókokban.


Legfeljebb 4 ezer forint értékű bankjegy esetén, maximum 20 darab érméig (kizárólag 200 és/vagy 100 forintos érme) szintén díjmentes lett a váltás. A fent ismertetett értékhatáron és darabszámon felül, illetve nem lakossági ügyfelek számára a Magyar Posta (az eddigi gyakorlatnak megfelelően) díj ellenében végzi a pénzváltási szolgáltatást.

2017. aug. 21. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
28%

2,5% a váltási díj, haverom ócskástól vett egy fémkeresőt, aztán poénból a jártuk vele a határt a régi katonai telepnél, elvileg már 1960-ban mindent elbontottak, ami maradt azt szétlopták alapba, házba, ólnak, stb.


Találtunk 20 000Ft-nyi ötvenest elásva egy dobozba + kiskatonák + egy kisgyerek saját levelét magának címezve ("Magamnak!")


Az ötveneseket elhoztuk a kacatokat otthagytuk az utókornak, a postán 500Ft-ba került a váltás.


Találtunk egy bunkerben 2016-os lejáratú konzerveket, homokkal lefedve, 2 napig ástuk, de legalább a kutya örült neki

2017. aug. 21. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bizonyos darabszám fölött a posta is csak pénzért váltja be. OFF: Kedves utolsó, azt meg nem tudom milyen 20 ezernyi ötvenest találtatok, mert fémből csak úgy 1993-tól gyártják/verik, azelőtt (még az oroszok idejében pláne) papírból volt az is. Ergo ha valaki azt el is ásta, nem olyan nagyon régen tehette. No meg a papírpénzt a fémdetektor nem mutatja ki értelemszerűen ugye,max.a kiskatonákat, már ha ólomból voltak teszem azt.
2017. aug. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!