Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi van akkor, ha valaki nem...

Mi van akkor, ha valaki nem fizeti a hitelét, nincs bejelentett munkahelye és nincs semmije? Leveleit átvették, a járási birosagnal tart az ügy.

Figyelt kérdés
1 millió Ft kb a hitele, ha jól tudom. Egy 50 éves nőrol van szó. Albérletben lakik.
2017. szept. 22. 17:59
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

Mi lenne?

Semmi.

A semmiből nem lehet semmit behajtani.

2017. szept. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
Majd vonják a fizetéséből ha lesz vagy majd a nyugdíjából.
2017. szept. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Pont a nyugdíjra gondoltam én is. De az se sok lesz, ha nem bejelentett munkája van ennyi idős nő létére.
2017. szept. 22. 18:05
 4/9 anonim ***** válasza:
56%
Vagy ha esetleg később örököl majd, arra terhelik rá a kamatokkal megemelt összeget.
2017. szept. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Lemondott az örökségröl.
2017. szept. 22. 18:53
 6/9 anonim ***** válasza:
60%
2017. szept. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%

Hát én ilyen szituban nagyon besz***ptam, albérlőként a tulaj engedélyével befogadtam egy eladósodott haveromat, erre egy olyan hétvégén mikor nem voltam ott a behajtok kirámolták az albérletemet (240e-es PC, új asztal benne elzárva 150e Ft, szekrénysorom a ruháim többségével, 2 hónapos TV, hűtő ez a tulajé volt, nekem kellett újat venni, stb.)


Utólag meg nekem kéne bizonyítani számlákkal, hogy azok az én dolgaim voltak, eddig rendben is lenne (egy nagy f***szt!), de minden számla szintén az asztalban volt és valahogyan szublimált a rendszerükben!

2017. szept. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
24%
utolsó nem igaz
2017. szept. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti hozzászólás marhaság, ilyen nincs. Hát ugye a következő történik:


a, egyrészt a többi banki ügyfél ha sokfelé porlasztva is, de boldogan fogja majd fizetni helyette amit ő nem tett, ezt a nevükben is köszönöm :)


b, előbb-utóbb az ügy végrehajtásra kerül, ilyen esetben a végrehajtó körülnéz, hogy mit lehetne lefoglalni. Alapeset ugye a jövedelemből letiltás, ami itt most nincs. Megnézik a vagyontárgyakat, bankszámlákon van-e valami egyenleg, stb. Ez kiterjedhet arra is, hogy miből fizeti a bérelt lakását, közüzemi számláit. Bérbeadó nagyon fog örülni! :)


c, ha nem találnak semmit, akkor a vh. eljárás felfüggesztésre kerül. (közben a tartozás boldogan kamatozik).


d, ha felmerül olyan új információ, hogy van már jövedelem, akkor újraindul a dolog, és elkezdik vonni a fizetésből, az addig felhalmozódott kamatokkal.


Papíron ez fog történni.


A valóságban pedig az, hogy HA EGYÁLTALÁN még el tud menni nyugdíjba, annak összege kb. a kenyér-víz vegetálásra lesz elég, mivel szolgálati ideje most sem gyűlik éppen. Célszerűbb a hitelezővel vagy a VH-val megegyezni apró részletekben történő törlesztésről. Nagyra értékelik már a szándékot is.

2017. szept. 25. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!