Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért csak banktól/egyéb...

Miért csak banktól/egyéb pénzintézettől lehet kölcsönt/hitelt igényelni?

Figyelt kérdés
Létezhetnek - szerintem sok esetben/embernél - olyan helyzetek amikor nem tud bankhoz/egyéb pézintézethez (pl- Provident, Cofidis, Cetelem) fordulni valaki, de pl. ingatlanfedezete lenne a kölcsön/hitel visszafizetésének biztosítására. Miért nem oldható ez meg másképpen?
2017. szept. 23. 20:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Van jelzáloghitel is a világon.

Ja, hogy ahhoz kell rendeszeres bevétel, jövedelemigazolás? Hát az nem véletlen, ugyanis mindenki szeretné tudni, miből kapja vissza a pénzét.

2017. szept. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Erre írtam, hogy létezhetnek olyan helyzetek, hogy valaki nem tud papíron igazolható jövedelmet felmutatni, ellenben van ingatlanfedezete az igényelt összeg visszafizetésének biztosítására. Tehát nem bukja el a pénzét senki.
2017. szept. 23. 20:45
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Pár éve még voltak ilyen jelzálog hitelek, viszont most kormányrendelet tiltja a pénzintézeteknek, hogy jövedelem nélkül adjanak hitelt. Ennek egész egyszerűen az az oka, hogy rendet kellett tenni a hitelpiacon. Rengeteg pénzügyi vállalkozás (nem bank) tönkrement abba, hogy felelőtlenül, hitelképesség vizsgálat nélkül hitelképtelen embereknek adtak jelzálog alapon hitelt.

Én is egyetértek azzal, hogy ne kapjon semmilyen hitelt az, aki még 3 hónap legális munkaviszonyt se képes felmutatni, mert a legtöbb esetben ennek nincs jó vége.

2017. szept. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Valahol érthető hogy aki adja a kölcsönt az kíváncsi arra is, miből fogja visszakapni.


Az ingatlan pedig sokkal kényesebb téma.


Én ismertem építőipari munkából kifolyólag cigányokat. Simán felvettek régebben jelzálog hitelt a putrira, aztán nem fizettek, kirakni nem tudják őket, értékesíteni sem lehet Borsodban semmit, szóval a hitelező cég végül megegyezett velük hogy pár 100 ezer forintért elengedi az X milliós hitelt...

2017. szept. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
3-as: Köszönöm a válaszodat, az jogos, amit írtál csak nálam más a helyzet. Az én esetemben egy amolyan "áthidaló hitelről" lenne szó. Rövid távra (3-4 hónapra) lenne szükségem egy bizonyos összegre, amíg egy örökölt ingatlant értékesítek (nem ott lakok) és abból fizetném vissza a kölcsönt+ a kamatot. Tehát gyakorlatilag nem szükséges a visszafizetéshez papíron igazolt rendszeres havi jövedelem csak a bankoknak. (nem hosszú évekre szóló jelzáloghitelről van szó)
2017. szept. 23. 21:26
 6/21 A kérdező kommentje:
4-es: A 3-as válaszolónak már leírtam, hogy egy örökölt ingatlan értékesítéséből fizetném vissza a kölcsönt + a kamatot. Nem ott lakok, tehát nem kell kitenni az ingatlanból és nem Borsodban van, hanem nyugat-dunántúli megyeszékhelyen lévő 1,5 szobás panellakásról van szó. Tehát viszonylag könnyen értékesíthető, 3-4 hónap maximum, arra az időre igényelnék amolyan "áthidaló kölcsönt" a bankoktól, ha lehetne...
2017. szept. 23. 21:39
 7/21 anonim ***** válasza:
88%
Van magánszemélytől is kölcsön. Ismerősök, barátok, családtagok. És simán adok kölcsön barátoknak. Ha kell, nagyobb összeget. És általában még kamatot sem kérek rá. Ez nem is kölcsön, hanem segítség. Neked nincsenek barátaid? Vagy nem bíznak benned?
2017. szept. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
83%
Uzsorásoktól is lehet kölcsönkérni, csak ők eltörik a kezed és megfenyegetik a családodat, ha nem fizeted vissza... a bankok nem...
2017. szept. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
48%
Egy olyan ingatlant akarsz felajánlani fedezetként, ami nincs is a neveden? :D
2017. szept. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
7-es: Szerencsések a barátaid/rokonaid. Sajnos nekem rokonaim szinte nincsenek is, a baráti/ismeretségi köröm pedig meglehetősen szűkös. Akik vannak azokat már megkérdeztem, akkora összeget nem tudnak még 3-4 hónapra sem nélkülözni, amennyire nekem az ingatlan értékesítéséig szükségem lenne.
2017. szept. 23. 22:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!