Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 2011es hitelkártya tartozás...

2011es hitelkártya tartozás miatt lefoglalhatnak egy autót ami a nevemre került?

Figyelt kérdés
Azt tudni kell hogy talán egy éve egy levelet sem kapok már a hitelkártya tartozás miatt. Ami fura hogy dolgoztam az elmúlt években folyamtosan, de soha nem vontak a fizetésemből semmit emiatt. Több mint egy éve jött egy levél anyumékhoz hogy mivel nincs semmi ingóság a nevemen igy nem foglalnak le semmit. Autót vettem és nem merem a nevemre iratni mert felék hogy lefoglalják. Kb 700.000 lehet a tartozás. Az autó értéke 600ezer. Volt aki azt mondta hogy az ilyen tartozás 5 év utan elévül. Szerintetek? Köszi
2017. okt. 5. 22:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%
5 év után elévül, de a 2011-ben hatályos Ptk. szerint az elévülést még megszakította a tartozásról küldött értesítés. Vagyis ha kaptál levelet, akkor az 5 év újraindult. Illetve nem egészen tudom, hol tarthat most az ügyed, de pl. ha kaptál fizetési meghagyást, aminek nem mondtál ellent, akkor már jogerősen végrehajtható a tartozás. Az is 5 év alatt elévül, de megszakítja minden végrehajtási "próbálkozás". Elég valószínű, hogy 700 ezret nem fognak veszni hagyni.
2017. okt. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%
Miből gondolod hogy 700.000 Ft a tartozás? Hozzáadtad a kamatokat? Na azt az összeget szorozd meg mondjuk 1,4-el, annyit fog bevasalni a végrehajtó.
2017. okt. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Onnan tudom h 700 ezer hogy eredetileg 180 ezer volt a hitel kártyán és az elején én fizetgettem de mindog emelkedett. A legutóbbi kb 1 évvel ezelőtti levélben írták hogy 700000 valahány ezer a tartozás.
2017. okt. 6. 07:18
 4/19 A kérdező kommentje:
Az a fura hogy a fiezetésemből nem vonták soha. Kb 1 év volt az amig fizetgettem. Utana már egyáltalán nem. Mindegy a legjobb lesz ha nem az én nevemre kerül az autó.
2017. okt. 6. 07:21
 5/19 anonim ***** válasza:
86%
Majd levonják. Nagyon meg fogod szívni, mert, ha végrehajtásra kerül a dolog, akkor a fizudat fogják letiltani pár évig, plusz rád fognak tolni még pár százezer büntetőkamatot.
2017. okt. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
64%
#3 Szóval nem tudod, csak azt, hogy 1 évvel ezelőtt mennyi volt.
2017. okt. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, elvehetik. De az tuti, hogy nem fogod megúszni, mert ez sok pénz a banknak. Bár egy ismerősöm, hasonlóképpen járt, az nem hitelkártya volt, hanem sima hitel 100 ezer Ft-ról még, de az nagyon rég. Neki az volt a szerencséje, hogy ahol volt a bejelentett lakcíme, azt a házat eladták, lebontották, új tulaj. Ő meg ismerősnél volt albérletben, be se jelentették, fizut zsebbe kapta. Ezt jópár évig. Eltelt az 5 év, hogy a bank hiába küldte a tartozásról az értesítőt, a levelek gondolom visszamentek, mert a bejelentett lakcímén már nem lakott, ki is lett jelentve, nem találták meg. Így neki ez elévült. De nálad nem ez a helyzet. Majd fogod kapni szerintem már a végrehajtó cégtől a levelet. Én bemennék a bankba, és megbeszélném velük, hogy tudnám visszafizetni. Minél tovább húzod, annál rosszabb lesz neked később. Ha nem is lesz a neveden semmi, akkor meg a fizudból tiltják a 30%-ot. Előbb utóbb ez lesz. A bankok semmit sem hagynak veszni. Én nem tudnék úgy élni, hogy minden nap azon lennék, mikor hozza a postás a behajtó cégtől a levelet. Amúgy meg nagy hülyeséget csináltál, hogy nem fizetted. A bankokkal mindig meg lehet beszélni, ha valakinek fizetési problémája van. Legalábbis az OTP-nél lehet. Barátnőm is élt vele és legalább nyugodtan aludt. Előbb utóbb kidob a rendszer megint és megint jön a levél és ha azt átveszik, akkor az megint öt év, de nem lehet örökké öt év, egyszer megy a végrehajtó. Azért nem vontak még a fizudból semmit, mert végrehajtás kell. Kivéve ez alól az inkasszó, de az NAV tartozásnál van csak.
2017. okt. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
72%
Plusz, gondolom a fizudból azért nem vonták, mert másik banknál nyitottál gondolom számlaszámot, amire a fizud utaltatod. Ha a számlaszám ugyanaz, akkor a bank rögtön leveszi akár az 1 havi elmaradást is, amint pénz érkezik a számlára. OTP igen. Akkor nem tudná, ha másik bankhoz utaltatod a jövedelmed. Itt valami ilyesmi lehet. Sokan csinálják ezt, abban a reményben, hogy megússzák, de ha 1 éve még kaptál levelet, akkor nincs az elfelejtve. Jelenleg 2021-ig még behatható a tartozásod!
2017. okt. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 xswerdy ***** válasza:
ha levél jött a foglalásról, akkor már végrehajtási fázisban van az ügy. Ha bő egy éve jött utoljára bármi, akkor onnan indul az elévülés.
2017. okt. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
72%
A kocsi vétel helyett inkább fizesd a tartozást mielőtt még több lesz.
2017. okt. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!