Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ebből a szempontból van...

Ebből a szempontból van különbség a sima és a dombornyomott kártya közt?

Figyelt kérdés
Külföldön mindkét fajtával tudok fizetni? Melyik előnyösebb? Nem szeretnék annyi készpénzt váltani, de eddig még csak Magyarországon használtam a kártyámat, egyébként sem vagyok járatos az ilyen dolgokban. És a google erre nem adott konkrét választ.

2017. okt. 11. 09:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Tudtommal csak online vásárlásnál van különbség is és a dombornyomott a biztonságosabb, több helyen elfogadottabb. De ha nem csak online van különbség akkor is a dombornyomott az előnyösebb.


Viszont simával is tudsz fizetni külföldön.

2017. okt. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A kártya kibocsátóját kell nézni, általában kint van a matrica az üzletek ajtaján külföldön is. Az mindegy, hogy "sima" vagy dombornyomott, a kártyatársaság a lényeg. (VISA és MasterCard a legtöbb helyen elfogadott, de a Maestro is elég elterjedt).
2017. okt. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :)
2017. okt. 11. 11:16
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért a Maestro még mindig szűkebb körben használható mint a Visa vagy a Mastercard.



A dombornyomott kártya már kevés helyen elvárás, de van ahol még mindig csak azzal lehet fizetni.


Egyszer repülőn, a fedélzeten a mellettem ülő hölgynek az elektronikus kártyáját nem fogadták el. Volt nála készpénz, de szerintem nagyon kínos az ilyen.

Ha pedig valakinél nincs ilyenkor elég készpénz, akkor az komoly probléma.


Külföldre mész hosszabb időre?

Az a +2000 ft éves díj megéri azt, hogy bárhol tudd használni, szerintem.

2017. okt. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
7%

Ezt sosem értetten, hogy a pénzváltás helyett miért jobb bankkártyát használni külföldön?

Még ha meg is marad valamennyi valuta és mindenképpen vissza akarod váltani itthon, még akkor is jobban jössz ki, mintha bankkártyával fizetnél, mert a banki váltás a legrosszabb árfolyam.

Nekem mindig marad meg euró, de én nem is szoktam visszaváltani, mert minek, a következő utazásra annyival kevesebbet kell váltani.

2017. okt. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hülyeség. A bank a kártyás vásárlásoknál semmivel nem vált rosszabb árfolyamon, mint a pénzváltó. Utóbbinál meg még kezelési költség is van, nem beszélve arról, amit a megmaradt pénz visszaváltásán buksz.
2017. okt. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mert viszonylag sokat kéne váltanom, és nem szeretek ennyi készpénzzel mászkálni. És ha véletlenül elhagyom, ellopják, vagy nem váltok eleget, nem szeretnék pénz nélkül lenni mindenkitől távol.
2017. okt. 12. 21:59
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

6: De, a bank vált vált a lehető legmagasabb árfolyamon.

MKB, euro eladási, 2017.10.13: 314,62, vételi: 301

X Pénzváltó, euro eladási: 308,99, vételi 307


Erről ennyit.

2017. okt. 13. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

7: Elhagyni vagy ellopni a kártyát is el lehet, sőt!

Eddig tőlem pénzt csak kártyáról loptak (úgy, hogy a kártya végig nálam volt), készpénzt soha.


Mekkora összegről van szó amúgy?

2017. okt. 13. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
8: de nem! Ilyenkor közép árfolyamon vált, ami kb. annyit, mint az utcai pénzváltó eladási árfolyama. Hidd el, sok országban fizettem már kártyával és utána kiszámolva mindig jól jöttem ki belőle.
2017. okt. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!