Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fél millió Ft gépkocsinyeremén...

Fél millió Ft gépkocsinyereménybetétbe lekötése mennyivel emelheti meg a nyerési valószínűséget?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom, már nagyon rég (kb. 60-as évek) óta van ilyen betétkönyv az OTP-nél, és a nyert betétek is továbbra is benne maradhatnak a "kalapban", ha nem váltják vissza. Szóval lehet, hogy több millió betét van lekötve, viszont ahogy kérdezősködtem, az ismerőseim közül leginkább 1-2 betétkönyve van mindenkinek, ami általában 10-20 ezres betétkönyv.

2017. okt. 16. 13:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
25%
Így már biztos te fogsz nyerni.
2017. okt. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
kb x db van forgalomban, neked van y db. Annak esélye, hogy téged kihúznak y/x*100 %. Számold ki és rájössz megéri-e
2017. okt. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

"Fél millió Ft gépkocsinyereménybetétbe lekötése mennyivel emelheti meg a nyerési valószínűséget?"


Pontosan annyival, ahány darabot veszel.

Ha nem veszel, akkor a nyerési esélyed nulla :-)


Kb. másfél millió gk nyereménybetétkönyv van forgalomban - szerinted mekkora a valószínűsége, hogy pont Te fogsz nyerni? Elég csekély, de bekövetkezhet.


Még egy kiigazítás: a gk. nyereménybetétkönyvbe nem "lekötöd" a pénzed, ugyanis bármikor visszaválthatod.

A lekötés azt jelenti, hogy x ideig (pl. 1,3,6, hónapig) nem veheted ki a pénzed, vagy kiveheted, de akkor nem kapsz kamatot.

A gk betétkönyv viszont nem ad kamatot se.

2017. okt. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
Inkább lottózz.
2017. okt. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%
4-es, hát ez "roppant okos" tanács: ha 500 ezer ft-ért lottózik a kérdező, akkor jó eséllyel szinte az egész pénzét elveszti - ezzel szemben az autónyeremény betétkönyvnél visszaváltáskor visszakapja az összes pénzét - csak nem kamatozik.
2017. okt. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Időpont ma 15:41


Kamatozik az, csak nem ő kapja a kamatot, hanem a nyereménybe fektetik be.

2017. okt. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

"A lekötés azt jelenti, hogy x ideig (pl. 1,3,6, hónapig) nem veheted ki a pénzed, vagy kiveheted, de akkor nem kapsz kamatot."

Ezzel nem értek egyet. A gp betétet is ha visszaváltod 1 hónapon belül, akkor még a sorsolásba (a kamat megnyerésének folyamatába) sem kerülsz be, persze ha nem váltod vissza, akkor sem biztos, hogy megkapod, ilyen szempontból lehet lekötés is, mert ha visszaváltom 1 hónapon belül, 0% esélyem van a nyereményre (ami a kamatból származik).

2017. okt. 16. 17:55
 8/15 anonim ***** válasza:
82%

Úgy látom, nem sikerült értelmezned, amit írtam: lekőtés az, amit x ideig nem vehetsz ki. A gk nyeremény-betétkönyv nem lekötés.


"Mit jelent a lekötés?


2012.03.26. szerző: bankmonitor


...Ha lekötjük pénzünket, egy ideig – a futamidő elteltéig – nem nyúlhatunk hozzá, csak ha nem bánjuk, hogy elveszítjük az ígért kamatot, vagy az ígért kamat egy részét."

2017. okt. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
26%
Január 1-től ráadásul ezt is kivérezteti az OTP.
2018. okt. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#9


Mégis mire gondolsz,

Alá tudod támasztani valami linkkel? - mert én nem találtam semmit.

2018. okt. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!