Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fél millió Ft gépkocsinyeremén...

Fél millió Ft gépkocsinyereménybetétbe lekötése mennyivel emelheti meg a nyerési valószínűséget?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom, már nagyon rég (kb. 60-as évek) óta van ilyen betétkönyv az OTP-nél, és a nyert betétek is továbbra is benne maradhatnak a "kalapban", ha nem váltják vissza. Szóval lehet, hogy több millió betét van lekötve, viszont ahogy kérdezősködtem, az ismerőseim közül leginkább 1-2 betétkönyve van mindenkinek, ami általában 10-20 ezres betétkönyv.

2017. okt. 16. 13:42
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

[link]

rekbetetek_Altalanos_rendelkezesek_20181001.pdf

2018. okt. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Köszi.

Az én értelmezésemben nem szűnik meg a gépkocsinyeremény betétkönyv, hanem csak elektronikus formában lehet csak a továbbiakban majd vásárolni.

Szerintem csak a materiális, papír alapú szűnik meg.

2018. okt. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nem írtam,hogy megszűnik,de nem lehet januártól már újakat venni semmilyen módon.Ebben az ügyfélszolgálat is megerősített.

Ez egy ősrégi konstrukció,gondolom ezért akarják kivezetni.Amint ez kitudódik,szerintem nagyon sokan ki fogják váltani a meglévőt,mert félnek attól(az embereket ismerve),hogy nem lesz már értelme,mert sorsolás se lesz,meg a végén még a bank lenyúlja a pénzüket.

Ha sokan így tesznek,tényleg megcsappanhat a sorsolt autók száma,mivel ugye erősen kötődik a bentlévő betétek számához,illetve összegéhez.

2018. okt. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"3. Gépkocsinyeremény betétkönyv

3.1. Általános rendelkezések

3.1.1. 2019.01.01-től új Gépkocsinyeremény betétkönyvet nem lehet nyitni. A meglévő gépkocsinyeremény

betétkönyveket az OTP Bank a továbbiakban is kezeli és nyilvántartja és a betétkönyvek a

sorsolásokban részt vesznek a jelen Üzletszabályzatban foglaltak szerint. "...



"A 2019. 01.01-től váltható

gépkocsinyeremény betétek szerződési feltételeit a „Lakossági bankszámlákról, betétekről és a

Folyószámlahitelről – BETÉTEK” Üzletszabályzat tartalmazza."


És ebben az üzletszabályzatban már csak az E-gépkocsinyeremény betétekről van szó, illetve annyi, hogy az E- betéteket együtt sorsolják a régi gépkocsi nyereménybetétkönyvekkel.

Szóval nem, nem szüntetik meg, lehet váltani - betétkönyvet nem, csak E-betétet.

Azt mondjuk el tudom képzelni, hogy az üógyintéző sem volt képben ezzel vagy a betétkönyv-re értette.

2018. okt. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Elképzelhető,bár ezt az üzletszabályzatot nem frissítették október 1-el,nincs szó benne 2019-ről sem,de majd kiderül.Bár az is igaz,nem tervezek újat venni.

Ki van írva az is,hogy OTP lakástakarékot sem lehet már nyitni,de azt tényleg nem.Mondjuk felesleges is lenne,úgysem fog már kelleni a kutyának sem,állami támogatás nélkül.

2018. okt. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!