Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hol érdemes lakáshitelt felvenni?

Hol érdemes lakáshitelt felvenni?

Figyelt kérdés

A Fundamenta és a bankom (K&H) között vacillálok.

A fundi 17,5 évre fix 5,25%-os kamattal ajánl 16M forint hitelt. A havi törlesztőm 113ezer lenne. Ez 23,73M forint teljes visszafizetését jelenti.

A K&H 20 évre adna ugyanennyit (K3 besorolással), 5 éves kamatperiódussal, 5 évig fix 95ezer forintos törlesztővel, utána pedig ki tudja mennyivel (nyilván ki lehet számolni). Viszont a bankban a kalkulátor ugyanúgy 23M egynéhány százezer forint teljes visszafizetendő összeget adott ki, mint a fundi esetében.

A fundi fix, viszont fixen magas a törlesztő. A K&H jobb, de ott kérdőjeles nekem ez, hogy mi történhet 5 év után?! A kamat a jegybanki alapkamat változásának mértékével változhat, legalábbis ezt szeretnék elhitetni velem. :)

Két verzió között variálunk a feleségemmel:

1.) Funditól hitel.

2.) K&H-tól hitel és 6 évente előtörlesztünk fejenként 1-1 fundi lakástakarékkal (tehát nem hitellel nyilván)


Ti mit választanátok?



#Fundamenta #lakáshitel #lakástakarék #K&H #hitel #fogyasztóbarát lakáshitel
2017. okt. 16. 19:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarsz kockázatot vállalni akkor fixálsz - lehet most sok a 113e de az 17 év múlva is 113e lesz azaz semmi.

Én végtörlesztésre játszom kb 5-6 év múlva, ezért a változóra mentem rá, alacsonyak most a kamatok.

2017. okt. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Te tudod mit vállalsz be, ezt muszáj eldönteni, hogy kockáztatsz vagy inkább biztosan többet fizetsz.


Viszont az előtörlesztést 4 évente csináljátok, ne 6 évente! 4 év a minimum LTP megtakarítási idő, nem pedig 6.

2017. okt. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Azért 6 évesben gondolkodunk, mert az első 5 évben nem lehet vég/előtörleszteni, mert akkor vissza kell fizetni az összes elengedett indulókedvezményt. Ja igen, a K&H átvállal minden költséget (a Fundi tudtommal nem), csak az ügyvédet kell kifizetnünk, mivel a legmagasabb havidíjú számlacsomagom van, így ingyen van a földhivatali, értékbecslési, közjegyzői, stb. kutyafüle is.
2017. okt. 16. 22:12
 4/16 anonim ***** válasza:

10 évig fix lakáshitel 3,49%-os kamat mellett, a hároméves kamatperiódusú hitel pedig 2,89%-os kamat mellett is igényelhető:

[link]

2017. okt. 17. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Szép az a kiszamolo cikk, ismerem, csak nem tudom hol érhető el, mert bankracio se listaz ilyen jó kamatokat. Nekem 3,59%-ot sikerült találni 3 évre ami valamivel kevesebb is lehetne ha lenne 600e fizum. Bár akkor meg nem kéne hitelt felvenni, szóval nem is értem. :)


Kérdező a fogyasztóbarat lakashitelnel ingyenes az LTP előtörlesztés, nem lehet tudtommal ilyen feltétel. Erstenel voltam kérdezni, hogy van-e ilyesmi de ott fogyasztóbarat hitel esetén akár azonnal előtörleszthetsz pedig sok induló költséget elengednek plusz 100e-t adnak ajándékba most év végéig.


Szóval szerintem KH-nál is nézz fogy barát hitelt vagy ha komoly az 5 év korlát akkor 5 év után előtörlessz, semmiképpen se várj 6 évig, mert akkor egy évig olyan pénzre is fizeted a kamatokat amire már nem volna muszáj. Utána pedig nyitsz új LTP-t de már csak 4 évre.

2017. okt. 17. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Illetve attól, hogy KH-nál vagy vehetsz fel máshol hitelt, bár KH-nak egész jó kamatai vannak, sokszor őket listázzák első helyen a különböző hitel kalkulátor oldalak.
2017. okt. 17. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"csak nem tudom hol érhető el, mert bankracio se listaz ilyen jó kamatokat"


Írja, hogy az olcsohitelek.com-t érdemes felkeresni. Bank összehasonlító oldalak nem listáznak mindent még a bankszámláknál se, hitelnél meg sokkal több opció van meg egyénfüggő.

2017. okt. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az se tudott jobbat mondani, felkerestem. Nyilván az ilyen extra olcsó hiteleknél olyan feltételeket szabnak ami alig valakire érvényes, de legalább ki lehet írni, hogy "akár 2,5% kamattal..."


Mindegy igazából mert esetemben szamitasaim szerint így is kevesebbet fogunk összesen fizetni mint maga a hitel tőke összege, pedig a bank kamatostul meg fogja kapni ami jár. Éljen az LTP. :)

2017. okt. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Na most át is számoltam ezt az elméletileg elérhető vs. számomra valós kamatot. Nálam ez összesen kb 100e különbséget jelent. Pont mint amit akcióban ajándékba ad a bank, így egyáltalán nem csodálom, hogy nem tudott olcsohiteles se olcsóbbat ajánlani.


Tudom, egy eset alapján ne vonjunk túl nagy következtetést de úgy érzem ha valaki rendesen utánanéz és tud számolni akkor saját maga is megtalálhatja a számára legjobbat közvetítő nélkül is.

2017. okt. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

A K&H-val nemrég szerződtünk. Előtörleszteni lehet 5 éven belül, csak végtörleszteni nem. Illetve lehet, de akkor a kezdetekkor elengedett költségeket ki kell fizetni. Ha 5 éven belül kitudnék 12 millát fizetni, akkor nem azon a pár száz ezer forinton akadnék fenn. :)

Megjegyzem a közjegyzői díjat legombolták rólunk, amit elvileg vissza fogunk kapni (kíváncsian várom).


Nekem 3 év múlva jár le a lakástakarékom, a páromnak 4, most kötötte. Mellette évi 1 milliót kb. megtakarításból is bele tudunk tolni, így a 20 évre felvett hitelt első nekifutásra reméljük 10 év alatt ki tudjuk fizetni.


Mi arra játszunk, hogy 5 év alatt 2 lakástakarékot (~2,5 m ft) és kb. 3-4 millió forint megtakarítást betörlesztve fog annyit csökkenni a tartozásunk, hogy ne érhessen minket brutális meglepetés az 5 éves kamatperiódus végén. Most erre koncentrálunk, aztán meglátjuk mi lesz.

Engem elborzasztottak a számok, amikor a kamatperiódus idejéről beszéltünk, így megelégedtünk az 5 évvel. Ez olyan arany középnek tűnik.

2017. okt. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!